utorok - 27. februára, 2024
, Anka Repková: Túžba umelecky sa vyjadrovať bola vo mne odmalička

Anka Repková: Túžba umelecky sa vyjadrovať bola vo mne odmalička

Anka Repková je mladá hudobná interpretka, ktorá – ako sama uviedla – vždy sa chcela vyjadrovať formou umenia. Jej prvým snom bolo stať sa primabalerínou, napokon sa však posunula k spevu a herectvu. Svoju hudobnú tvorbu predstavila v relácii Víkend s Rebecou, kde našej kolegyni Veronike Dubovcovej porozprávala o svojich umeleckých začiatkoch, predstavila nový živelný singel Výzva a priblížila aj prípravu ďalšieho albumu.

Anka Repková je speváčka, autorka piesní a textov, hlasová koučka a herečka. Pieseň „Áno, už to viem…“ z jej rovnomenného debutového albumu zaujalo hudobné vydavateľstvo natoľko, že ho zaradilo na česko-slovenskú kompiláciu „Miluj“. Singel „Znova chcem“ sa zas stal súčasťou kompilácie knihy Danubeat – Live Music in Bratislava.

Speváčka naposledy vydala EP „Vyznanie“ a pripravuje vydanie svojho nového CD. Spolupracovala s Daliborom Jandom, Jozefom Bednárikom (muzikál Rocky Horror Show), Filipom Renčom (muzikál Rebelové), Dodom Gombárom (muzikál Vlasy) a s ďalšími režisérmi nielen v muzikáloch, ale aj v činohre a v TV. Ako sólistka Big Bandu Gustáva Broma svojim spevom tiež zaujala televíznej tanečnej show. Anka sa viac ako 15 rokov aktívne venuje aj hlasovému koučingu. Vedie hlasové kurzy, workshopy, hodiny spevu a Zbor Anky Repkovej – Spievanie nás baví.

 

, Anka Repková: Túžba umelecky sa vyjadrovať bola vo mne odmalička

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Erika Jurinová, Sociálna oblasť aj naďalej patrí k prioritám ŽSK. S akými riešeniami župa prichádza?

Sociálna oblasť aj naďalej patrí k prioritám ŽSK. S akými riešeniami župa prichádza?

O nedostatku sestier sa hovorí najmä v súvislosti so zdravotníctvom, no chýbajú aj v sociálnej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *