sobota - 1. októbra, 2022
, Aplikácia zachraňujúca životy

Aplikácia zachraňujúca životy

Nová aplikácia Horskej záchrannej služby môže urýchliť príchod horských záchranárov. Vďaka GPS pozícii Vás môžu rýchlo a presne lokalizovať. Taktiež cez ňu môžete volať a odosielať SMS správy, čo určite ocenia najmä nepočujúci.

Cieľom aplikácie je pomôcť ako záchranárom, tak aj turistom. Jej pomocou si môžete už dopredu zistiť informácie o lavínovej situácii a výstrahách v jednotlivých pohoriach Slovenska, čo Vám pomôže správne sa rozhodnúť, kam na výlet sa vyberiete. Aplikácia obsahuje dôležité kontakty, a tiež krátky návod na poskytnutie prvej pomoci. Ten je vytvorený veľmi prehľadne. Krok za krokom poskytuje inštrukcie, ako treba v rôznych prípadoch postupovať. Aplikáciu môžete využiť aj na posvietenie si na cestu v prípade nepriaznivého počasia. V čase núdze môžete využiť blikajúce SOS svetlo.

Aplikácia je voľne dostupná, nič vás nestojí, zato pomôže znížiť náklady pri každej pátracej akcii. Čas Vám tiež ušetrí, ak si už dopredu, v pohodlí domova, vyplníte osobné údaje. Zjednoduší to odosielanie núdzových SMS v prípade nehody.

Túto aplikáciu by ste si mali nainštalovať najmä vtedy, ak sa často pohybujete v horách. Aj keď ju nepoužijete, je lepšie, mať ju nainštalovanú. Nikdy neviete, čo sa v horách môže prihodiť.

Foto: Play.google.com, Facebook/horská záchranná služba

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Odkazy III., Odkazy III. koncert venovaný spomienke na Alicu Masarykov je za nami. Ako sa vydaril?

Odkazy III. koncert venovaný spomienke na Alicu Masarykov je za nami. Ako sa vydaril?

Dňa 17. septembra 2022 sa v rámci projektu Odkazy III. uskutočnil koncert klasickej hudby venovaný …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *