sobota - 22. júna, 2024
, Bezpečne na cestách so študentami stredných škôl

Bezpečne na cestách so študentami stredných škôl

Žilinský samosprávny kraj v spolupráci s Krajským riaditeľstvom Policajného zboru v Žiline zorganizoval v piatok, 19.februára, podujatie s názvom Priechody bez nehody.

Súčasťou obhliadky piatich frekventovaných priechodov pre chodcov na území mesta Žilina bola aj osveta študentov stredných škôl, ktorí spolu s policajtmi názorne predviedli ukážky správneho správania sa na cestách počas priechodu cez prechod. Polícia svoje preventívne aktivity zameriava cielene na každú kategóriu chodcov, a to od prednášok a prezentácii až po praktickú výchovu a osvojovanie návykov bezpečného správania sa na cestách. Cesty v Žiline sú veľmi frekventované a ostražitosť je veľmi dôležitá. Už len známou Košickou prejde priemerne až 70 000 áut denne.

V nedávnej minulosti polícia realizovala projekt „Svetlušky“, do ktorého boli zapojení tí najmladší účastníci cestnej premávky. Pravidelne realizuje stretnutia so seniormi, či už priamo v zariadeniach pre seniorov alebo v cestnej premávke, kde zdôrazňuje potrebu najmä nosenia reflexných prvkov. V ostatnom čase polícia zrealizovala dopravno-bezpečnostnú akciu zameranú na chodcov v okolí reštauračných zariadení a pohostinstiev, do ktorej boli zapojení aj prevádzkovatelia týchto podnikov. Spolupráca Žilinského samosprávneho kraja a Krajského riaditeľstva PZ v Žiline týkajúca sa vzdelávania a prípravy študentov ako zodpovedných vodičov a účastníkov cestnej premávky sa úspešne realizuje aj v projekte „Škola šmyku“, ktorý má v tomto roku už tretie pokračovanie.

Žilinský samosprávny kraj spoločne s Krajským riaditeľstvom policajného zboru v Žiline pripravili súťaž pre stredné školy v Žilinskom kraji. Do všetkých stredných škôl, či už súkromných, cirkevných alebo v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja distribuovali prezentáciu „Ako sa bezpečne správať na priechodoch“. Na konci tejto prezentácie budú položené tri otázky, na ktoré budú môcť študenti odpovedať. Svoje odpovede treba zasielať na mailovú adresu priechodybeznehody@zilinskazupa.sk. Zo všetkých študentov bude vyžrebovaný jeden, vďaka ktorému si celá jeho trieda bude môcť užiť bezplatnú raftovačku na Váhu. Určite sa teda oplatí do súťaže zapojiť!

Foto: Žilinský samosprávny kraj

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *