sobota - 20. júla, 2024
, Cestujúci pozor: ŽSR  budú opravovať úsek Zvolen – Banská Bystrica, počítajte s obmedzeniami!
zdroj: transport.sk

Cestujúci pozor: ŽSR budú opravovať úsek Zvolen – Banská Bystrica, počítajte s obmedzeniami!

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) zrealizujú v 40. a 41. týždni opravy v železničnom úseku Zvolen – Banská Bystrica. Pre vodičov osobných automobilov bude priestor pred železničnou stanicou Banská Bystrica neprístupný, pre cestujúcich je v čase výluky zabezpečená náhradná autobusová doprava.    

Výlukové práce budú realizované v dňoch 4. – 6.10  a 10. – 12.10.2016 v čase od 8:15 do 18:10. Okrem opravy koľajového lôžka bude súčasťou prác aj oprava troch priecestí: medzi ŽST Sliač kúpele a Vlkanová, priecestie vo Vlkanovej  a medzi ŽST Vlkanová – Radvaň. Medzi ŽST Radvaň a Banská Bystrica nastane výrub prebytočného porastu.

Doprava bude v čase opráv priecestí riešená nasledovne:

  • Priecestie, ktoré sa nachádza medzi ŽST Sliač kúpele a Vlkanová bude bez obchádzkovej trasy, vedľa bude zriadené náhradné priecestie.
  • Priecestie vo Vlkanovej bude úplne uzatvorené. Doprava bude vedená do časti Peťová, presmerovaná po ul. Peťovská, Vlkanovská, Továrenská, Matuškova a po ceste č. III/2413.
  • Priecestie Vlkanová – Radvaň, v Iliaši bude úplne uzatvorené. Počas opráv bude doprava do Iliaša presmerovaná po ulici Iliašska cesta.

Upozorňujeme všetkých vodičov, cestujúcich a návštevníkov železničnej stanice v Banskej Bystrici, že v čase výluky, ale aj po jej skončení bude predstaničný priestor pre osobné autá uzavretý. Nebude možné sa v tomto priestore pohybovať autami, ani na ňom parkovať! Na dodržiavanie zákazu, ktorý bude platný od 1.10.2016, bude dohliadať polícia SR  

Vzhľadom na to, že v blízkosti pozemkov ŽSR je realizovaná rozsiahla výstavba novej autobusovej stanice s obchodným centrom je nevyhnutné priestor pred ŽST Banská Bystrica uzavrieť až do dokončenia výstavby, najmenej do marca r. 2017.

ŽSR prosia cestujúcu verejnosť o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým môže dochádzať v dôsledku rekonštrukčných prác a zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek a hlásení staničného rozhlasu v železničných staniciach.

Zdroj: tlačová správa ŽSR,

foto: ilustračné, transport.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Vertikal Martinky, Vertikal Martinky: Prvý ročník behu výsekom na Martinské hole

Vertikal Martinky: Prvý ročník behu výsekom na Martinské hole

V nedeľu 7. júla 2024 čaká nadšencov behu do vrchu skutočná výzva – beh výsekom zo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *