nedeľa - 14. júla, 2024
, Dávate úplatky?

Dávate úplatky?

Martin – Podeľte sa o svoje skúsenosti s darovaním úplatku či všimného. Do konca júna na portáli www.bezuplatku.sk dvojmesačný prieskum, do ktorého sa môže zapojiť každý.

Akciu organizuje Health Policy Institute s podporou Nadácie Pontis. Ide o celoslovenský prieskum a každá skúsenosť môže uviesť veci na pravú mieru. „Cieľom tohto projektu je zistiť, či sme na Slovensku zvyknutí dávať neformálne platby a dary za služby v zdravotníctve. Teda platby bez dokladu,  kvety či bomboniéry ako vyjadrenie vďaky za dobrú starostlivosť. Zaujíma nás i v akej forme ľudia tieto neformálne platby a dary dávajú a prečo,“ hovorí Roman Mužik z Health Policy Institute. Prieskum je jedinečný v tom, že svoju pozornosť sústredí na zažitú skúsenosť a neopiera sa o názor alebo pocitové, subjektívne vnímanie ľudí. Získané informácie tak poskytnú podložený názor o výskyte neformálnych platieb a darov za služby v slovenskom zdravotníctve.

Výsledok poskytne analýza dotazníkov vyzbieraných počas mesiacov máj a jún 2013 a bude publikovaná na jeseň 2013.  Portál však ostane aktívny aj po skončení zberu dotazníkov.

Autor: Katarína Mažáriová

Foto: pravda.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *