štvrtok - 7. decembra, 2023
, Deň otvorených dverí na Obchodnej akadémii sv. Tomáša Akvinského

Deň otvorených dverí na Obchodnej akadémii sv. Tomáša Akvinského

V stredu 18.novembra 2015 sa uskutočnil Deň otvorených dverí na Obchodnej akadémii sv. Tomáša Akvinského v Žiline, jedinej katolíckej obchodnej akadémii na Slovensku.

Deň otvorených dverí začal o 8.00 hod. Pre deviatakov a verejnosť boli pripravení sprievodcovia z druhých a tretích ročníkov, ktorí ochotne záujemcov o štúdium na škole previedli po jednotlivých triedach, počítačových učebniach, kaplnke, knižnici, telocvični, posilňovni a ostatných priestoroch školy. Počas dopoludnia prišlo zhruba 70 záujemcov z okolitých základných škôl. Deviataci sa mohli zapojiť i do vyučovacích hodín. Od sprievodcov získali základné informácie či brožúrky o škole a občerstvenie.

Riaditeľ školy, Juraj Gregor, zhodnotil Deň otvorených dverí veľmi pozitívne a sám sa srdečne zapájal do konverzácie s možnými študentmi Obchodnej akadémie. Spoločne s predsedom žiackej školskej rady, Matúšom Brathom a členkou žiackej školskej rady, Máriou Hrabovskou sa zhodli na tom, že atmosféra bola uvoľnená a záujemcovia o štúdium sa často spolu s ich rodičmi nebáli klásť rôzne otázky a diskutovať. Matúš Brath dodal: „Rodičia aj žiaci boli nadšení a páčili sa im naše priestory. Je z nich cítiť teplé rodinné prostredie. Rozhodne by som všetkým uchádzačom odporúčal prísť na našu školu.“

Obchodná akadémia sv. Tomáša Akvinského má dlhoročnú tradíciu a môže sa pýšiť mnohými úspechmi. Na základe kvality štúdia sa zo všetkých stredných škôl OATA umiestnila v školskom roku 2013/2014 na druhom mieste v Žiline (gymnáziá mali osobitnú kategóriu) a na desiatom mieste v rámci Žilinského kraja. V týchto dňoch na škole študuje 172 študentov. Škola sa môže pýšiť s viac ako tisíc absolventmi, ktorí sa uplatnili v mnohých oblastiach na trhu práce a s ktorými ostáva v úzkom kontakte. Okrem toho na škole vládne priateľská ba priam až rodinná atmosféra.

Autor: Simona Šramová
Foto: autor

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *