piatok - 21. júna, 2024
, Dokážete sa vyrovnať s jarnou depresiou?

Dokážete sa vyrovnať s jarnou depresiou?

Naše vedomie potrebuje rovnaké periodické čistenie ako telo. Na jar, pri zmene a príchode nového ročného obdobia to platí dvojnásobne. Počasie sa mení k lepšiemu, no aj napriek tomu mnohí ľudia pociťujú vyčerpanie, únavu a neustálu ospalosť. Môže to byť nedostatok vitamínov po zime, nárast počtu nachladnutí, alebo aj jarná únava, ktorej sa môžete vyhnúť vďaka týmto jednoduchým spôsobom.

Skúste chodiť viac pešo

V doslovnom slova zmysle. Telo potrebuje v tomto novom ročnom období slnečné svetlo a čerstvý vzduch. Slnko nás prehreje a dodá nám potrebnú dávku vitamínu D a čerstvý vzduch rozšíri cievy a okysličí mozog.

A k získaniu týchto pozitívnych účinkov nepotrebujete nič špeciálne. Postačí vám ľahká prechodná bunda a niekoľko minút strávených v prírode na prechádzke. Vyskúšajte zobrať von aj svojho domáceho miláčika.

Majitelia psov – ako sa ukázalo – trpia menším množstvom depresií práve preto, že sa spolu s týmto štvornohým priateľom pravidelne venčia na čerstvom vzduchu.

Jedzte viac bielkovinových potravín

Debora Hollon, odborníčka na výživu a lekárka z Massachusetts, už dlhodobo odporúča, aby človek každý deň konzumoval aspoň jedno vajce a porcie čistého jogurtu a tvarohu. Aminokyseliny obsiahnuté v týchto produktoch stimulujú mozgovú aktivitu a zlepšujú vašu náladu.

Iman Hakim z Arizonskej Univerzity zasa odporúča piť čo najviac čaju. A najlepšie biely,  ktorý obsahuje málo kofeínu, ale dokonale uhasí smäd a prispieva k zachovaniu energie. Alebo vyskúšajte   Gurmar čaj, ktorý sa používa aj ako súčasť programov na zníženie telesnej hmotnosti.

Zmeňte svoje návyky

Aj keď je to niekedy náročné, svoju zónu pohodlia, ktorá nám v podstate len škodí, je nutné opustiť a urobiť malú zmenu. Nič zásadné, ale za to účinné. Malá dovolenka s pekným ubytovaním na Liptove, nové oblečenie alebo koníček, ktorému ste s veľkou chuťou podľahli. Hlavná vec je, aby ste z toho všetkého mali potešenie, inak novú silu nezískate a zbytočne sa len vyčerpáte!

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …