pondelok - 20. mája, 2024
, Eurovízia 2016: Spevák Mike z Mafia Corner ako dvorný kritik Rádia Rebeca & Rádia YTB

Eurovízia 2016: Spevák Mike z Mafia Corner ako dvorný kritik Rádia Rebeca & Rádia YTB

Rádio Rebeca spolu s rádiom YTB už pomaly chystajú prípravy na relácie zamerané na podporu medzinárodnej speváckej súťaže Eurovision Song Contest. Do tohto projektu sa zapojil aj známy spevák a producent Michal Marušin, známy pod prezývkou Mike , zo známej slovenskej formácie Mafia Corner.

V éteri Rádia Rebeca a YTB vám predstavíme päť relácií zameraných na históriu ako aj celkový úvod do Eurovízie 2016, s nami prežijete semifinálové kolá, prejdeme si finále a napokon si predstavíme samotného víťaza tohtoročnej Eurovízie 2016.

Do spolupráce s rádiami sa zapojil aj známy Mike z Mafia Corner, ktorý na základe svojich dlhoročných skúseností zhodnotí tohtoročnú účasť a poslucháči si budú môcť vypočuť jeho jednotlivé názory na samotných finalistov.

Kto je Michal Marušin alias Mike z Mafia Corner?

Mafia Corner je projektom producenta Michala Marušina. Nejde o žiadneho nováčika, ale o producenta s dlhoročnou praxou a úspešným radom hitov. Možno na česko-slovenskej úrovni netradičný projekt, ale vo svete už dnes bežná prax (možno uviesť napr. Calvina Harrisa, Davida Guettu, Swedish House Mafia a iných producentov). Na to, že Mafia Corner je na trhu iba druhy rok sa svojimi úspechmi začína porovnávať so značkami a interpretmi, ktorí sú tu už veľmi dlho. Ani v rámci médií Mafia Corner, nie je žiadnym nováčikom a mediálny záujem sa každým dňom zvyšuje. Do dnešného dňa boli jeho single hrané v 57 rádiach na Slovensku, Česku a v zahraničí.

Mafia Corner znamená umeleckú slobodu a zároveň príležitosť produkovať skladby výhradne podľa vlastnej intuície a potreby trhu. Projekt je v súčasnej dobe štýlovo orientovaný na pop, house, dance, elektroswing a iné.

V roku 2013 sa Mafia Corner uviedla debutovým singlom „Zuzulienka“, ktorý okamžite ovládol hitparády a stal sa jedným z najväčších hitov roku 2013 a ktorí poznajú ľudia na Slovensku, v Česku a dokonca bol hraný aj v iných štátoch Európy.

Neskôr Mafia Corner začala spolupracovať so spevákmi akými sú Peter Lipa, Tereza Kerndlová, rapper Kali, Jaroslav Smejkal, Dominika Mirgová, kreslená postavička TV LOKAL Rytmaus, Cigánski Diabli, finalistka súťaže hlas Írska Siobhan Mckenna. Všetky pesničky a videá je možné nájsť na oficiálnom Youtube kanále Mafia Corner. Za rok a pol existencie boli videá Mafie Corner na Youtube zhliadnuté neuveriteľných 20 000 000 krát a číslo každým dňom narastá.

Singel „Čerešne“ v spolupráci s Nikou Karch a rapperom Suverenom priniesol zmiešané reakcie, ale aj tak sa stal na istú dobu najhranejší song v slovenských rádiách a je žiadaným hitom diskoték.

Single „Mac3jko“ v spolupráci s proudcentom Demexom a spevom Petra Ondriu tiež zarezonoval a stal sa obľúbeným prídavkom na diskotékach.

Singel „Vypic a Žic“ netreba nejako zvlášť predstavovať. Aj napriek tomu, že bol úzko profilovaný iba pre Východne Slovensko, stal sa jedným z najväčších hitov roku 2015, aj keď je stále veľmi čerstvý a nie je vonku ani mesiac, dostal sa cez 1 100 000 vzhliadnutí na Youtube a stal sa bezkonkurenčnou hymnou východu.

Zdroj: Michal Marušin as. Mike z Mafia Corner
Foto: facebook.com/Mafia Corner Official
Video: youtube.com/mafiacornermusic

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *