štvrtok - 18. apríla, 2024
, Fanklub ULTRAS sa zaviazal k dodržiavaniu verejného poriadku

Fanklub ULTRAS sa zaviazal k dodržiavaniu verejného poriadku

Na základe iniciatívy zo strany mesta Žilina sa uskutočnilo dňa 22. januára 2016 stretnutie policajných zložiek, vedenia mesta a ULTRAS – neoficiálneho fanklubu MsHK Žilina. Cieľom stretnutia bolo, aby sa v budúcnosti zamedzilo narúšaniu bezpečnosti a verejného poriadku hokejovými fanúšikmi pred a počas zápasu.

Stretnutie sa konalo na Zimnom štadióne v Žiline a zúčastnili sa ho: za mesto druhý zástupca primátora Anton Trnovec, príslušníci Mestskej polície Žilina a Policajného zboru Slovenskej republiky, zástupcovia Odboru extrémizmu a diváckeho násilia kriminálnej polície Slovenskej republiky, vedenie MŠK Žilina, vedenie MsHK Žilina a zástupcovia fan zóny ULTRAS. Policajné zložky podali stručný výklad Zákona o zhromažďovaní a upozornili ULTRAS o pochybení pri pochode mestom na ligový zápas Žilina – Martin.

V diskusii boli odprezentované pohľady jednotlivých zástupcov zúčastnených strán. Po vzájomnej dohode si ULTRAS doštuduje zákon a pripraví si modelovú situáciu pochodu mestom v súlade so zákonom. Ďalšie stretnutie sa uskutoční v prvej polovici mesiaca február 2016.

„Toto stretnutie je dôkazom toho, že mesto má záujem rozvíjať šport v Žiline. Hokej patrí medzi najpopulárnejšie športy na Slovensku a ako každý šport potrebuje svojich verných fanúšikov. Preto verím, že takéto stretnutia pomôžu k podpore a organizácii športových fanklubov, aby sa nestali strašiakom pre obyvateľov mesta. Na záver chcem poďakovať zástupcom ULTRAS za vytváranie atmosféry na domácich hokejových zápasoch, ak je to v intenciách verejného poriadku,“ dodal Anton Trnovec.

Autor: Pavol Čorba/hovorca mesta Žilina
Foto: Mesto Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *