pondelok - 27. mája, 2024
, Február v Barmuseu bude nabitý kultúrou. Najdeš si to svoje?
Dali Mráz group, Foto: Barmuseum

Február v Barmuseu bude nabitý kultúrou. Najdeš si to svoje?

Február je doslova za dverami a spolu s ním aj bohatá nádielka príležitostí, ako sa v Martine dosýta kultúrne vyžiť. Ako inak, postará sa o to Barmuseum, v ktorom sme už tak nejako zvyknutí na kvalitný program.

Poďme sa teda spolu pozrieť na to, čo nás čaká vo februári! A mimochodom, hoci ide o najkratší mesiac v roku, rozhodne nebudete o nič ochudobnení. Presvedčte sa sami!

Dali Mraz Group

2. február 2019
Nový mesiac v Barmuseu odštartuje naozaj naplno. Postará sa o to hudobný koncert bubeníka a multiinštrumentalistu Dalibora Mráza. Koncert je súčasťou Česko-slovenského festivalu živého umenia BarmuseumFest.

Kvízomoľ

13. február a 27. február 2019
Že ste sa ho ešte nezúčastnili, no už dlhšie po ňom pokukujete? Tak potom už skutočne nie je na čo čakať. Stačí zohnať pár súťaživých kamarátov a prihlásiť sa na kvízový večer, ideálne v oboch termínoch. Nielenže potrápite svoje mozgové závity, ešte sa aj výborne zabavíte na ceste za lákavými cenami.

Minus123Minut

16. február 2019
Fakt, že Česko-slovenský festival živého umenia BarmuseumFest prináša samé dobré veci, dokazuje aj ďalší z predstaviteľov, ktorým je kapela Minus123Minut. Preto, ak vám je čo i len trochu blízky jazz, blues, funky či world music, toto bude koncert, na ktorom určite nemôžete chýbať.

Divadlo Continuo: Zuna

17. február 2019
Nedeľné popoludnie je ako stvorené na… No áno, zrejme si poviete, že dobrý zákusok, ale skvelým dezertom môže byť aj autorská rozprávka, plná očarujúcich bábok, kúzelných príbehov či ponaučení. Predstavenie je súčasťou Česko-slovenského festivalu živého umenia BarmuseumFest.

 ODB Hammond Organ Trio

21. február 2019
Peter Jelínek, Adrián Simonides a Matej Richtarčík – to je trio skvelých hudobníkov, zameraných na tvorbu velikánov v žánroch blues, groove-jazz a fusion-jazz. Takže si naordinujte pohár dobrého vínka do ruky, odstrihnutie sa od všednosti a večer s dobrou hudbou v Barmuseu!

100. výročie vzniku Československej republiky (beseda)

22. február 2019
Už sme dlhšie nebesedovali, čo poviete? 22.2. to rozhodne napravíme a pozývame vás na besedu k 100. výročiu vzniku ČSR, z pohľadu historického významu, ako aj cez prínos pre súčasnú kultúru. Besedu bude viesť Rado Sloboda a vy buďte pri tom!

Burza platní

23. február 2019
Keď sme sa rozhodli zorganizovať v Barmuseu prvú burzu platní, ani sa nám nesnívalo o tom, akej popularite sa raz bude tešiť toto pravidelné podujatie. A ako inak, na milovníkov LP-čiek aj tentoraz čaká veľký výber platní, už od jedného eura.

Tri Tvorivé Tvory

28. február 2019
Ale kdeže, nerozpadli sa, to sa len dlhšie v Barmuseu neukázali. Juraj Šoko Tabaček, Lukáš Pucho Púchovský a Stanislav Stanley Staško. To je divadelno-improvizačná skupina troch hercov, ktorých humor jednoducho nejde nemať rád.

Česko-slovenský festival živého umenia BarmuseumFest – Projekt  je realizovaný s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

Vstupenky na februárové podujatia si môžete zakúpiť buď osobne v Barmuseu alebo je možná ich rezervácia.

ZDROJ: TS Barmuseum

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …