štvrtok - 20. júna, 2024
, Groma a Delinčák už pykajú: Aj toto si vypočuli na zastupiteľstve!

Groma a Delinčák už pykajú: Aj toto si vypočuli na zastupiteľstve!

V pondelok sa konalo ďalšie Mestské zastupiteľstvo v Žiline. Rokovalo sa o viacerých témach, no jednoznačne najbúrlivejšiu diskusiu si vyslúžil návrh Klubu nezávislých poslancov na odvolanie Patrika Gromu zo spoločnosti Žilina Invest, s.r.o. a poslanca Branislava Delinčáka, člena mestskej rady. 

Návrh na odvolanie bol jedným z posledných bodov rokovacieho programu. Ostrá debata bola plná urážok. „Poslanec a viceprimátor Patrik Groma si ako konateľ mestskej spoločnosti v roku 2016 v schránkových novinách Žilinský kuriér objednal grafické spracovanie, grafické práce a plošnú inzerciu, spolu za 2 388 eur,“ povedal pri predkladaní návrhu poslanec Miroslav Sokol. Poslanec Peter Fiabáne zároveň podal návrh na celkovú kontrolu. „Všetko bolo bez označenia objednávok a bol to netransparentný obchod,“ tvrdí Fiabáne, podľa ktorého si vraj z  peňazí daňových poplatníkov platil Groma politickú reklamu. Svoj postoj vyjadril v diskusii aj poslanec Peter Cibulka: „Za 2-tisíc eur by bola na sociálnej sieti reklama na dva mesiace. Ak sa budeme hrať na to, že je to v poriadku, tak nie je to v poriadku.

Poslanci mestského zastupiteľstva podporili návrh na odvolanie Patrika Gromu a Branislava Delinčáka. Klub nezávislých poslancov sa bude usilovať aj o personálne zmeny v ďalších orgánoch mesta, v ktorých Groma a Delinčák pôsobia. Z funkcie viceprimátora však môže  Gromu odvolať len primátor Igor Choma.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *