pondelok - 27. mája, 2024
bicykel, Hor sa na bicykel v tom správnom oblečení
foto: Oleksiy Rezin / Shutterstock.com

Hor sa na bicykel v tom správnom oblečení

Všetci máme svoje koníčky, obľúbené činnosti, aktivity, ktorým sa s láskou venujeme vždy, keď máme aspoň chvíľu voľného času. Azda k najpopulárnejším patrí dnes jazda na bicykli, či už rekreačne, alebo profesionálne. Niekedy je to dobrá príležitosť prežiť s rodinou a priateľmi spoločné chvíle. Aby sme si ich užili naplno, nemali by sme zabudnúť na správne cyklistické oblečenie.

Čo by mal mať každý správny cyklista

Ak patríte k milovníkom cyklistiky, určite viete, že nestačí mať iba kvalitný bicykel, aby ste boli na cestách maximálne spokojní. Samozrejme, dvojkolesový miláčik je veľmi dôležitý, nesmie nás sklamať, ale na druhej strane, potrebujeme sa na bike aj vhodne obliecť. A tak po výbere bicykla prichádza na rad cyklistické oblečenie.

V prvom rade si treba ujasniť, ako často a kam chceme bicyklom jazdiť a do akej miery ho budeme využívať. Ak iba raz začas, tak nemusíme si obliekať extra cyklistický dres. Postačí nám jednoduché, funkčné a rozumné oblečenie. Ale v prípade, že cyklistika je našou vášňou a pravidelne sa jej venujeme, mali by sme si zaobstarať kvalitný cyklodres vo forme trička a nohavíc. Pri ich výbere treba brať do úvahy aj „vrtochy“ počasia, náročnosť terénu a tiež vlastnú bezpečnosť. Aj napriek tesnému oblečeniu sa budete cítiť ako v bavlnke vďaka jeho vynikajúcim vlastnostiam. Je vodeodolné a predsa vzdušné, výborne saje pot a príjemne vás zahreje.

Cyklistické rukavice sú zbytočné? Rozhodne nie!

Človek je už raz taký tvor, že niekedy má pocit, akoby mu patril celý svet a je nesmrteľný. Platí to aj v prípade našej bezpečnosti či ochrany zdravia. V niektorých prípadoch sa bojíme až prehnane a tam, kde by sme mali byť opatrní, zbytočne riskujeme.

Aj mnohí cyklisti si myslia, že sa nemusia ničím chrániť počas jazdy na bicykli a pokladajú ochranné prostriedky za úplnú zbytočnosť. Či už ide napríklad o cyklistickú prilbu, rukavice alebo chrániče kolien. Je však dôležité si uvedomiť, že majú svoj zmysel vždy a najmä vo chvíľach pádu, úrazu či inej nečakanej udalosti.

Cyklistické rukavice nie sú síce povinnou výbavou cyklistu, ale minimálne existujú dva dôvody na ich nosenie – bezpečné uchopenie riadidiel bicykla, keďže sa nám potia ruky počas bicyklovania a druhý dôvod je zmiernenie všetkých otrasov na nerovných terénoch. Voliť môžete prstové alebo bezprstové rukavice, čo sa týka veľkosti rukavíc, nemali by byť príliš malé, ale ani príliš veľké. Najlepšie je pred ich kúpou zmerať si obvod dlane.

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …