sobota - 13. apríla, 2024
, Kapela PRIE100R: Nechceme veci zjednodušovať

Kapela PRIE100R: Nechceme veci zjednodušovať

Rádio Rebeca dáva priestor aj mladej a novej tvorbe, tentokrát sme sa vybrali žánrovo úplne inou cestou ako doposiaľ a do štúdia sme pozvali kapelu PRIE100R.

Táto hudobná formácia v zložení Dominika Zdražilová, Radovan Činčura, Marek Gregor, ako sama uvádza, je fúziou elektroniky a živých nástrojov. Žánrovo kategorizovať sa však nechcú, každá skladba by mala byť osobitá, svojská.

Pre PRIE100R je dôležitá prítomnosť výpovede s použitím zaujímavých foriem a dobrá technická úroveň hudobníkov. Ovplyvnení sú množstvom žánrov, pričom spoločnou prioritou je hudba bez akýchkoľvek kompromisov. Texty vznikajú pôvodne ako básne, nie sú teda štylizované ako texty piesní. Dôležité je, aby slovo a hudba dostatočne silno fungovali aj samostatne.

Kapela vznikla v roku 2016, jej členovia však pôsobili či aktuálne pôsobia aj v iných hudobných projektoch. /Radovan-Impreus, Marek -Lavagance, Katarína Knechotvá, Dominika-Headmovers a iné/. PRIE100R v súčasnosti pripravuje svoj prvý album, kde by jednotlivé skladby mali na seba nadväzovať resp. prechádzať jedna do druhej. Ako táto hudobná formácia vznikla, funguje a hlavne ako znie, viac zisťovala Tatiana Paučinová:

Tatiana Paučinová

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Stanislav Thomka, „Kultúrne o kultúre“. Stanislav Thomka ma víziu ako oživiť kultúru v meste

„Kultúrne o kultúre“. Stanislav Thomka ma víziu ako oživiť kultúru v meste

Stanislav Thomka hovorí, že svoj pozitívny vzťah ku kultúre si budoval už od detstva, preto …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *