streda - 19. júna, 2024
, Karnevalový sprievod fašiangových masiek už tento piatok!

Karnevalový sprievod fašiangových masiek už tento piatok!

Už po dvanásty krát prejde v piatok 5. februára 2016 žilinskými ulicami karnevalový sprievod fašiangových masiek, do ktorého sa zapojí vyše 400 rôznych masiek z celého Slovenska. Ako zahraničný hosť sa predstaví divadlo KVELB z Českých Budejovíc. Osobnosťou tohtoročného karnevalu bude známa žilinská knihárka Lida Mlichová. Nebude chýbať ani tradičné pochovávanie basy a na záver karnevalu vystúpi skupina LOJZO.

Fašiangový sprievod masiek – o 14.30 hod. pri Mestskom úrade v Žiline
Fašiangový sprievod masiek začne o 14.30 hod. spred Mestského úradu v Žiline. Súčasťou sprievodu sú každoročne deti aj dospelí. V sprievode sa predstavia: FS Dolina/Fačkov, Heligonkári spod Kľaku, Dolná Súča, FSK Goral, Jednota dôchodcov/Zázrivá, Kolárovice, FS Oblík, DFS Lieska, FSK Limbora/Prečín, DH Fatranka, DFS Cipovička, FS Rozstuec, SZŠU Slovenských dobrovoľníkov, Závadské ženy, Žilinské babenky, ŽIVENA Žilina, Senior klub Priatelia, Divadlo KVELB/České Budejovice.

Program na Mariánskom námestí – od 15.30 hod.
Po príchode sprievodu masiek na Mariánske námestie o 15.30 hod. otvorí podujatie osobnosť karnevalu, ktorou bude Lida Mlichová. Následne sa môžete tešiť na vystúpenie DFS Lieska, SZUŠ Slovenských dobrovoľníkov, DFS Cipovička, FS Rozstuec, FS Oblík/Hanušovce nad Topľou, Harmonikári Čičmany, FSK Goral/Suchá hora a tiež na tradičné pochovávanie basy, ktoré uzatvára fašiangové obdobie. Hosťom karnevalu bude hudobná skupina LOJZO, ktorá v rámci podujatia Carneval Slovakia 2016 vystúpi na Mariánskom námestí o 18.00 hod.

Sprievodné podujatia
Ľúbezná krása, na ktoré pozýva mesto Žilina a Folklórny súbor Rozsutec – sobota 6. februára 2016 o 16.00 hod. v Mestskom divadle Žilina.
Masky zimnej lásky – radovánky a krása v bielom Antona Fialu a Ivana Köhlera – sprístupnené do 13. februára 2016 v administratívnej budove Považského múzea v Žiline.

, Karnevalový sprievod fašiangových masiek už tento piatok!

Autor: Pavol Čorba/hovorca mesta Žilina
Foto: oficiálny plagát, zilina-gallery.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *