štvrtok - 30. novembra, 2023
, Kde najradšej dovolenkujú Žilinčania?

Kde najradšej dovolenkujú Žilinčania?

Pre väčšinu Slovákov je Chorvátsko jednou z najviac obľúbených dovolenkových destinácií. V porovnaní s klasickým Tureckom, ktoré je o niekoľko priečok za ním, to platí určite. Nemecko a Rakúsko sú ale podľa minuloročných prieskumov na tom ešte lepšie.

V čom spočívajú výhody týchto európskych miest? Ktoré veci rozhodujú pri plánovaní dovolenky? A ako sú na tom napríklad obyvatelia Žiliny? Pozrite sa s nami na preferencie našich dovoleniek.

Čo najviac rozhoduje?

Môže to byť cena a od toho sa odvíjajúca vzdialenosť destinácie. Spomínané európske mestá sú k nám najbližšie, preto im patrí aj prvé miesto v obľúbenosti. Možno by vás ale zaujímalo, že sa to líši aj v závislosti od jednotlivých krajov. Taká Bratislava a jej obyvatelia najradšej cestujú do Rakúska, Maďarska a potom je to príjemná dovolenka v Chorvátsku. V priemere tu strávi sedem dňovú dovolenku viac ako 22 % ľudí z celkového podielu.

Ako sú na tom Žilinčania?

V tomto regióne obyvatelia najviac dovolenkovali v minulom roku v Poľsku, Rakúsku, Nemecku, Maďarsku a piate miesto v obľúbenosti získalo Chorvátsko. Z celoslovenského prieskumu to bol podiel niečo cez 11, 7 %.

Do týchto oblastí sa veľmi ľahko dostanete a v prípade vzdialenejších krajín sa to dá aj rýchlo letecky a za lacný peniaz. V Dubrovníku a Splite dokonca môžete využiť aj pohodlnú riečnu prepravu, vďaka ktorej sa na „vode“ niekedy ocitne aj vaše auto.

Dovolenka „pod palcom“

Dôležitá je vzdialenosť, pretože v bližších častiach sveta si dokáže Slovák zorganizovať svoj plánovaný odpočinok aj sám, bez pomoci cestovnej kancelárie, čím ušetrí na poplatkoch za služby. Pokiaľ sa ale vyberáte na dlhšiu cestu autom, nezabudnite na dopravné značenie, obmedzenia a možno vám pomôže repas turba pre osobné auto.

Letná dovolenková sezóna bude čoskoro tu, tak si nezabudnite vybrať včas, aby ste zbytočne nepreplácali v závislosti od nesprávnych rozhodnutí. Držíme vám palce priatelia.

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

nočné videnie, Termovízia alebo nočné videnie: Kde, ako a ktorá optika vám lepšie pomôže?

Termovízia alebo nočné videnie: Kde, ako a ktorá optika vám lepšie pomôže?

Pri výbere správnej technológie pre pozorovanie v noci alebo v nízkych svetelných podmienkach je dôležité …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *