nedeľa - 19. mája, 2024
, Lávka medzi Trnovým a Rosinkami potrebuje opravu

Lávka medzi Trnovým a Rosinkami potrebuje opravu

Drevená lávka ponad potok Rosinka medzi ulicou Rakové v Trnovom a Brezovou ulicou na Rosinkách potrebuje rekonštrukciu pre bezpečnosť prechádzajúcich. Po rokoch používania je už rekonštrukcia nevyhnutná, preto mesto Žilina a poslanci za príslušný volebný obvod (Anton Trnovec a Jozef Juriš) hľadajú riešenie, ako lávku opraviť a zároveň rešpektovať vlastnícke práva majiteľov pozemkov, cez ktoré vedie cestička pre peších. Vďaka pripravenému projektu by sa lávka kompletne zrekonštruovala a stala by sa tak bezpečnejšou pre občanov, ktorí ju využívajú najmä na svojich prechádzkach do prírody.

„Problém spočíva v tom, že hoci lávka je v majetku mesta Žilina, chodník k lávke vedie po súkromných pozemkoch,“ informuje druhý zástupca primátor mesta Anton Trnovec. Majiteľom pozemkov sa to nepozdáva. „K mostíku od ulice Rakové sa ide cez súkromné pozemky, ktoré sú aj v našom vlastníctve. To znamená, že všetci chodia cez naše pozemky. Preto nesúhlasíme, aby chodník viedol cez naše pozemky a chceme, aby bol v najbližšej dobe odstránený,“ vyhlásil majiteľ jedného pozemku pri lávke.

Mestskí poslanci hľadajú riešenie, ako uspokojiť obe strany. „Pretože je súkromné vlastníctvo nadradené zámerom mesta a potrebám občanov, nemôžeme túto investíciu zrealizovať. Aj keby sa rekonštrukcia zrealizovala, časom by k mostíku neviedol žiaden chodník. S majiteľmi pozemkov rokujeme a verím, že nájdeme kompromisné riešenie,“ dodáva poslanec Jozef Juriš.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *