piatok - 1. marca, 2024
, Lekárov v systéme bezplatného objednávania pribúda

Lekárov v systéme bezplatného objednávania pribúda

Žilinský samosprávny kraj spustil pre dvomi týždňami projekt unikátneho objednávania sa k lekárovi cez internet na webstránke www.objednatvysetrenie.sk.

„Bezplatnú možnosť manažovania vyšetrení využíva 13 ambulancií všetkých župných nemocníc v Čadci, Trstenej, Dolnom Kubíne, Liptovskom Mikuláši a Oravskej poliklinike v Námestove. Okrem toho sa už do portálu prihlásilo i ďalších 12 súkromných poskytovateľov zdravotnej starostlivosti v regiónoch Žilinského samosprávneho kraja,“ informoval žilinský župan Juraj Blanár. Podľa jeho slov sa tak pacienti na Kysuciach, Hornom Považí, Liptove, Turci a Orave objednajú z pohodlia svojho domova bez toho, aby museli zbytočne čakať v čakárni.

Prvých takmer dvesto pacientov už túto možnosť využilo a webstránku navštívilo doposiaľ takmer 5.000 užívateľov. „Systém zavádzame, preto je pochopiteľné, že ho zatiaľ nevyužívajú všetci lekári, no naším cieľom je, aby sa postupne rozšíril do ambulancií a v Žilinskom kraji sme poskytovali modernú a efektívnu zdravotnú starostlivosť. Neustále oslovujeme lekárov a aj dnes na našom úrade práve prebieha informačné stretnutie, počas ktorého robíme pre lekárov osvetu o bezplatnom elektronickom objednávaní,“ doplnil J. Blanár.

Riaditeľka odboru zdravotníctva ŽSK Anna Majbíková zároveň dodala, že v podobných stretnutiach bude Žilinská župa pokračovať a prezentovať výhody objednávacieho systému rovnako i v štátnych a súkromných ambulanciách. „Každý lekár na území nášho kraja dostal email s jednoduchými pokynmi k prihláseniu sa do portálu. Okrem toho robíme prezentácie a každodenne komunikujeme s poskytovateľmi a pacientmi, ktorí sa na www.objednatvysetrenie.sk pýtajú. Je to jedinečný projekt a my urobíme všetko preto, aby aj lekári pochopili, ako ľahko a rýchlo môžu zefektívniť plánovanie svojich vyšetrení a posunúť zdravotníctvo o ďalší krok bližšie k modernému a kvalitnému trendu,“ zdôraznila A. Majbíková.

, Lekárov v systéme bezplatného objednávania pribúda

Autor: Lenka Záteková/hovorkyňa ŽSK
Foto: Žilinský samosprávny kraj

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Martin, V poslednom zápase nadstavby Martin podľahol Bardejovu. Priestor na odvetu príde v play-off

V poslednom zápase nadstavby Martin podľahol Bardejovu. Priestor na odvetu príde v play-off

V šiestom a zároveň poslednom kole nadstavbovej časti 2. hokejove ligy sa na ľade v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *