štvrtok - 18. apríla, 2024
, Lektorka zdravej výživy Janica Lacová: Ľudia musia mať pozitívny vzťah k zmene, aby začala fungovať
Janica Lacová Foto: Báječná žena

Lektorka zdravej výživy Janica Lacová: Ľudia musia mať pozitívny vzťah k zmene, aby začala fungovať

Všetci o tom vieme, napriek tomu to málokto zavedie do praxe. Ako dbáte o svoje zdravie z pohľadu stravovania? Aj túto tému sme otvorili v relácii Nezáväzne s Evou Lacovou, kde sme privítali lektorku zdravej výživy Janicu Lacovú.

Janica vyštudovala marketing, gastronómii sa začala venovať okolo tridsiatky, keď u nej nastali zdravotné problémy následkom pracovného stresu a nepravidelného stravovania sa v kombinácii s fast foodom. Skúsenosti z marketingu skĺbila s potrebou a záujmom o zdravý životný štýl, čítala množstvo literatúry, absolvovala rôzne školenia i konzultácie a už dlhodobo sa aktívne venuje tejto problematike. Je ambasádorkou nadácie Jamieho Olivera a zakladateľkou školy varenia Jem Iné.

V rámci svojich projektov sa zaoberá aj stravovaním detí v materských školách… Čo si myslí o školských jedálňach? V súčasnosti rezonuje v spoločnosti aj téma menšej kvality potravín na Slovensku v porovnaní so západnými krajinami. Čo odporúča spotrebiteľom? V čom robíme chybu pri výbere potravín? Je diéta len o striktnom dodržiavaní a odriekaní? Janica, ktorá je „paradoxne“ známa aj ako milovníčka slaniny, porozprávala o svojej práci, stravovacích návykoch a vyjadrila sa aj k často skloňovaným témam o jednotlivých surovinách ako biela múka, cukor, droždie a pod. Celý rozhovor nájdete tu:

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Stanislav Thomka, „Kultúrne o kultúre“. Stanislav Thomka ma víziu ako oživiť kultúru v meste

„Kultúrne o kultúre“. Stanislav Thomka ma víziu ako oživiť kultúru v meste

Stanislav Thomka hovorí, že svoj pozitívny vzťah ku kultúre si budoval už od detstva, preto …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *