pondelok - 20. mája, 2024
, Lúštitelia a tvorcovia krížoviek súťažili v Martine. Kto bol najlepší?

Lúštitelia a tvorcovia krížoviek súťažili v Martine. Kto bol najlepší?

Cez víkend sa konal v Martine 24. ročník Novoročného turnaja v riešení krížoviek a hádaniek. V sobou 23. januára 2016 sa na Gymnáziu Jozefa Lettricha v Martine zišli krížovkári zo Slovenska a Čiech, aby zabojovali o víťazstvo v jednotlivých kategóriách. Celkovým víťazom turnaja sa stal Ján Turek z Popradu.

Novoročný turnaj odštartoval v sobotu 23. januára 2016 o 10:00. Jeho organizátorom bol Krížovkársko-hádankársky krúžok Turiec pri Posádkovom klube v Martine. Tento rok sa ho zúčastnilo tridsaťpäť riešiteľov zo Slovenska a dvaja riešitelia zo Vsetína (ČR). Z nich dvadsiati súťažili v kategórii A a sedemnásti v kategórii B. Počas dňa vyriešili po dve krížovky a 21 hádaniek.

Na prvé krížovky mali súťažiaci časový limit 40 minút, na tie druhé 50 minút. Turnaj uzavreli hádanky, ktoré mali účastníci vylúštiť do hodiny. Víťazom v ťažšej A kategórii v lúštení krížoviek sa stal Dušan Vojník, v hádankách zvíťazil Lucián Gonda. Krížovky kategórie B najlepšie vylúštil Stanislav Plachý a hádanky František Cvengroš. Celkové víťazstvo patrí Jánovi Turekovi. ktorý mal v krížovkách iba dve chyby a podarilo sa mu vyriešiť 11 hádaniek.

 Foto: autor

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *