štvrtok - 18. júla, 2024
, Marek Straka: Obce môžu závidieť entuziazmus a nadšenie obyvateľov Slovian

Marek Straka: Obce môžu závidieť entuziazmus a nadšenie obyvateľov Slovian

Do štúdia Rádia Rebeca zvítal najmladší starosta v Žilinskom kraji Marek Straka, starosta obce Slovany. Do funkcie nastúpil ako 26-ročný, no o dianie vo svojom rodisku sa zaujímal už odmala, keď sa zapájal do aktivít pre deti či dôchodcov.

Marek Straka je už 20 rokov členom dobrovoľného hasičského zboru, aktívne sa venoval aj futbalu, pričom neskrýva hrdosť na miestne športové tímy. Okrem toho je aj najmladším držiteľom Kňazovického medaily, za sebou má 114 odberov krvi a krvných doštičiek.

V rozhovore priznal, že najväčším lákadlom do obce sú ľudia. Keby mali všetci starostovia ľudí ako ja, lepšie by sa im pracovalo,“ vyzdvihol starosta. Dodal, že i keď sú Slovany malá obec, dokáže toho veľa a vďaka aktívnym obyvateľom sa pravidelne konajú rôzne kultúrne či športové podujatia. Pri otázke obce s približne 600 obyvateľmi sa naskytá aj otázka, ako je to s úbytkom či prírastkom. Majú mladí ľudia záujem zabývať sa v nej? Starosta Slovian ubezpečil, že pôrodnosť pomalým tempom narastá a netreba sa báť o budúcnosť materskej školy. Viac o živote, aktivitách obce Slovany ale aj jej starostu sa dozviete z rozhovoru v našom archíve:

 

 

 

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Stanislav Thomka, „Kultúrne o kultúre“. Stanislav Thomka ma víziu ako oživiť kultúru v meste

„Kultúrne o kultúre“. Stanislav Thomka ma víziu ako oživiť kultúru v meste

Stanislav Thomka hovorí, že svoj pozitívny vzťah ku kultúre si budoval už od detstva, preto …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *