štvrtok - 23. mája, 2024
posteľ, Máte doma viac ratolestí? Podľa čoho vybrať poschodovú posteľ?

Máte doma viac ratolestí? Podľa čoho vybrať poschodovú posteľ?

Poschodové postele už mnohé roky dobre slúžia rodičom, hlavne vtedy ak je viac detí a málo izieb a priestoru v byte. Sama som niekoľko rokov takto spala na vrchnom poschodí, čo sa mi síce vôbec nepáčilo, no nikdy som si na to nemohla sťažovať. Ak sa aj niekto bojí, že by dieťa vypadlo z vrchného poschodia, myslím si, že je to prehnaný strach. Všetky poschodové postele  sú totiž zabezpečené na ochranu dieťaťa. Preto je minimálna šanca, že sa takéto nešťastie stane.

Poschodové postele sa však využívajú aj v prípade, ak je dieťa samo. Posteľ je spojená so stolom, alebo so skriňou a tým sa opäť snaží zapratať čo najmenej miesta. Pre samotné dieťa, je takáto posteľ oveľa zaujímavejšia, keďže nej môže loziť a spí vo výške. Výhodou je už aj to spomínané šetrenie priestoru a ukladacie priestory, ktoré zvyknú byť pod posteľou. Nie je to však pravidlom, že každá poschodová posteľ má aj ukladací priestor. Závisí to aj od toho, v akej finančnej výške si ju zaobstaráte. Modely a druhy postelí sa líšia a preto si môžete kúpiť aj za 190 euro aj za 562 euro.

Na čo treba dbať?
  • Bezpečnosť – Určite prvoradá vec, na ktorú hľadí každý rodič. Treba si poriadne premyslieť, akú posteľ kupujete a aj keď ju kúpite, prezrieť či je všetko v poriadku.

  • Pre koho je posteľ – Tu môžu nastať problémy, ak je v jednej izbe chlapec a dievča. Vtedy treba brať ohľad na oboch a aj podľa toho vybrať štýl postele. Skôr sa zamerať na neutrálne farby, ktorými sú: zelená, žltá, béžová, oranžová atď. . Ak sú dvaja chlapci, alebo dve dievčatá výber postele je v mnohom jednoduchší. Stačí len sledovať, čo sa im páči, aké majú radi farby, poprípade rozprávkové postavičky a zvieratká.

  • Ak je väčší vekový rozdiel – Aj v takomto prípade sa treba skôr držať neutrálnych farieb a tiež štýlu.

posteľ, Máte doma viac ratolestí? Podľa čoho vybrať poschodovú posteľ?Aj keď spolužitie súrodencov v jednej izbe nemusí byť idylkou, aj takáto poschodová posteľ ich môže zblížiť. Preto treba dať aj im priestor, ak sú už väčší, aby si povedali, ako si predstavujú svoju izbu a veci v nej. Poschodová posteľ sa nekupuje len na jeden rok, ale na niekoľko rokov, preto je určite lepšie nespraviť chybu, aby ste to potom neľutovali.

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *