streda - 27. septembra, 2023
travertín, Materiál, ktorý si vy a vaše okolie zamilujete
foto: CactusPilot/Shutterstock.com

Materiál, ktorý si vy a vaše okolie zamilujete

Zariadenie nášho domu alebo bytu je závislé od množstva faktorov, doplnkov a použitých stavebných materiálov. Z logických dôvodov všetkému ale dominuje príroda, pretože práve spojenie s ňou sa ukazuje výhodné nielen pre zdravie tela, ale aj mysle. Aby ste teda boli v pohode, máme pre vás dokonalý prírodný materiál, ktorý si zamilujete vy aj vaše okolie.

Travertín má vynikajúce vlastnosti, ktoré môžete využiť nielen v interiéri, ale aj na svojej záhrade alebo pri výbere vhodného bazénového lemu.

Výhody travertínu

Travertín je kameň, ktorý sa historicky používa v architektúre už veľmi dlho. Vyhľadávaný a obľúbený je pre svoju dokonalú imúnnosť voči teplotným výkyvom a plesniam. Vďaka svojej pórovitej štruktúre dobre absorbuje zvuk a udržuje teplo.

Vynikajúce fyzikálne a chemické vlastnosti a nízka hmotnosť umožňujú použitie travertínu v akýchkoľvek klimatických podmienkach. V priestoroch, v ktorých dominuje krásny travertín, vládne atmosféra pohodlia a tepla, podobná tej v domoch s dreveným obkladom.

Krása, ktorá vydrží

Travertín je vďaka svojej špecifickej povrchovej úprave a štruktúre aj mimoriadne estetický obklad, o ktorý sa nemusíte tak intenzívne starať. Ak ho ale použijete v exteriéri, profesionálne čistenie dlažby z času na čas neuškodí.

Skvelý dokončovací materiál

Travertínový kameň je pomerne mäkký materiál, ktorý sa ľahko hodí na rôzne druhy spracovania. Vďaka týmto vlastnostiam minerálu sa z neho vyrábajú výrobky s vysokou geometrickou presnosťou – napríklad dlaždice, ktoré je možné pokladať prakticky bez švov.

Tento kameň má dobrú odolnosť voči nízkym teplotám. Preto ho možno bezpečne použiť v našich klimatických podmienkach aj na dokončenie fasád budov.

V interiérovom dizajne oceníte rozmanitosť farieb a bohatosť textúry travertínu, ktoré umožňujú zvoliť si správny typ materiálu pre stelesnenie akýchkoľvek štylistických rozhodnutí. Tak sa o tom presvedčte.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

kancelarske potreby, Dobite si batérie: Skvelé tipy pre viac energie na prácu aj život

Dobite si batérie: Skvelé tipy pre viac energie na prácu aj život

Načerpať energiu je dôležité pre všetky činnosti nášho každodenného života. Či už ste vystresovaní z …