štvrtok - 8. decembra, 2022
, Na Staromestských slávnostiach spievali Beáta Dubasová, Peter Nagy či kapela Arzén

Na Staromestských slávnostiach spievali Beáta Dubasová, Peter Nagy či kapela Arzén

Vo štvrtok, 26. mája, začal v Žiline už XXII. ročník Staromestských slávností, ktorý je nabitý zaujímavými koncertmi a sprievodným programom. Potrvajú do soboty 28. mája. Uskutočňujú sa na dvoch najväčších žilinských námestiach – Námestí Andreja Hlinku a Mariánskom námestí. 

V prvý deň Staromestských slávností sa to len hmýrilo spevákmi známymi nielen na Slovensku ale aj v zahraničí. Počuť ste mohli Bod Omylu alebo Horkýže Slíže na Námestí Andreja Hlinku či viac komornejšie vystúpenia, ktoré sa odohrávajú na Mariánskom námestí. Medzi stálice na hudobnej scéne určite patrí žilinsko-terchovská kapela Arzén, ktorá je už neoddeliteľnou súčasťou Staromestských slávností, spevácka legenda na slovensko-českej scéne Beáta Dubasová či Peter Nagy so svojou kapelou Indigo. Nám sa podarilo spojiť s týmito spevákmi. Vypočujte si telefonické rozhovory s Jarom Gažom z kapely Arzén, Petrom Nagyom a Beátou Dubasovou, ktoré viedla v žilinskom Elixíre Rádia Rebeca naša moderátorka Petra Buková.

Foto: Mesto Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Erika Jurinová, Erika Jurinová: „Naše nemocnice môžu byť v hospodárení príkladom aj pre tie ostatné na Slovensku“

Erika Jurinová: „Naše nemocnice môžu byť v hospodárení príkladom aj pre tie ostatné na Slovensku“

Vedeli ste, že Žilinský Samosprávny Kraj je spomedzi ostatných krajov najväčším prevádzkovateľom regionálnych nemocníc? Ako …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *