štvrtok - 30. júna, 2022
, Mesto Martin má novú optiku s profesionálnym vyšetrením zraku

Mesto Martin má novú optiku s profesionálnym vyšetrením zraku

Martin, 5. mája – Od pondelka je v Martine otvorená nová optika UVEA s ponukou profesionálneho vyšetrenia zraku. Jej prednosťou má byť kvalifikovaný tím optometristov pracujúcich s polarizačnými testami, ktoré umožňujú vyšetrenie oboch očí súčasne. Viac o optike prezrádza hovorca UVEA Mediklinik, Matej Bórik.

[audio:https://rebeca.sk/audio/spravy/05_05_2014_matej_borik_uvea.mp3|titles= Matej Bórik pre Rádio Rebeca 05.05.2014]

Pri vyšetrení dnes zohľadňujeme napríklad profesiu klienta – teda to, či dotyčný pri práci sedí alebo stojí, či pracuje s počítačom, alebo ako ďaleko má monitor,“ vysvetľuje Michal Krasňanský, kvalifikovaný optometrista z optiky UVEA. Dodáva, že záleží aj na tom, či klient pracuje s laptopom alebo stolovým počítačom a či pracuje iba s jedným, alebo s viacerými monitormi. „Všetky tieto informácie nám pomáhajú určiť správnu korekciu zraku pre pacienta. Bez správneho vyšetrenia by výsledné okuliare mohli priniesť viac škody ako úžitku,“ varuje optometrista.

V optike UVEA je taktiež možné absolvovať aj kontrolu priestorového videnia a záťažové testy očí. „Nezanedbávame napríklad ani syndróm suchého oka, ktorý je stále častejším problémom,“ pokračuje vo vymenúvaní vyšetrení Anna Králiková, vedúca optiky UVEA. „Ľudia so suchými očami často nevedia, že sa ich problém dá vyriešiť aplikáciou kvapiek, prípadne sa odporučí vylúčiť používanie šošoviek alebo zvoliť jednodenný typ,“ dodáva.

Jedenou z výhod optiky je aj jej umiestnenie priamo v priestoroch očnej kliniky. Ak pri vyšetrení zraku optometrista zistí problém, ktorý nie je možné korigovať okuliarmi, môžu zamestnanci optiky požiadať o konzultáciu odborníkov z očnej kliniky o poschodie vyššie. Výhody však platia aj pre zákazníkov kliniky.

Foto: uvea.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Kreatívne nápady, ako využiť prázdne miesto na stene

Kreatívne nápady, ako využiť prázdne miesto na stene

Často sa stáva, že na výzdobu a dekorovanie exkluzívneho interiéru využijeme veľa energie, dobrých nápadov …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *