nedeľa - 14. júla, 2024
, Mesto vypočulo námietky obyvateľov

Mesto vypočulo námietky obyvateľov

Mesto Martin ako každé okresné mesto je centrom zamestnanosti a služieb v regióne a takisto miestom, kam obyvatelia celého regiónu pravidelne chodia kvôli kultúrnym, športovým a iným podujatiam. Keďže v súčasnosti prevláda trend využívania motorových vozidiel, cesty v Martine sú často neprejazdné alebo upchaté. S postupným rozvojom mesta a vznikom nových obytných zón bude situácia na cestách neudržateľná a radnica bude musieť nájsť spôsob na jej odľahčenie.

Podľa územného plánu z roku 1998 mala v Martine vzniknúť nová štvorprúdová cesta, ktorá mala viesť v tesnej blízkosti obytných zón Ľadoveň a Košúty. Aj keď by sa týmto spôsobom situácia na cestách zlepšila, rozhodne by výstavba tejto cesty ovplyvnila život obyvateľov dotknutých mestských častí. Dnes, po viac ako 16 rokoch, sa však tento problém podarilo vyriešiť. „Celý problém okolo východného okruhu sa mám podarilo vyriešiť lepším spôsobom ako bývalému vedeniu mesta. Našli sme riešenie, ktoré zachová nielen funkčnosť a obslužnosť novej komunikácie, ale zároveň sa oveľa menej dotkne vlastníckych práv majiteľov pozemkov a nenaruší kvalitu životného prostredia, ani životnej úrovne obyvateľov Ľadovne a Košút,“ oznámil primátor mesta Martin Andrej Hrnčiar.

Aké je však nové riešenie, ktoré pomôže doprave v Martine a zároveň nenaruší pokoj obyvateľov mesta? Vďaka iniciatíve a množstve diskusií primátora a Útvaru hlavného architekta mesta Martin s expertmi, aby nová cesta, čo najmenej narušila kvalitu života Martinčanov, v Martine nebude vybudovaný štvorprúdový okruh v tesnej blízkosti obytných zón, ale dvojpruhová obslužná mestská komunikácia so zeleňou, chodníkmi a cyklotrasami. Martinčania sa vôbec nemusia obávať nákladnej dopravy, ktorá by ich mohla rušiť. A to nielen obyvatelia Ľadovne a Košút, ale aj obyvatelia Stredu a Severu. „Z novej komunikácie rovnako ako z Jilemnického ulice bude nákladná tranzitná doprava úplne vylúčená. Som si istý, že toto rozhodnutie Martinčanov nielen neohrozí, ale zároveň zlepší ich život,“ dodal primátor.

zdroj: Mesto Martin

foto: www.milanborsc.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *