štvrtok - 25. júla, 2024
, Milionár vám radí: Ako sa stať úspešným

Milionár vám radí: Ako sa stať úspešným

Je toho viac než dosť. Návodov, ako sa stať úspešným človekom, ktorému sa v živote podarí dosiahnuť všetko, po čom túži. Taký človek v skutočnosti ale neexistuje a ak vám to niekto tvrdí, bude v tom len klam. Trochu viac šťastia a úsilia si však môžete dopriať a zaistiť aj vy, stačí, ak sa budete riadiť aspoň z časti podľa nášho zoznamu.

Nakoniec čerpá z rád Richarda st. Johna, ktorý sa okrem mnohých iných úspechov v osobnom živote rozhodol viac ako desať rokov komunikovať a zbierať informácie od viac ako 500 úspešných osobností svetového formátu. Na základe toho potom urobil zoznam 8 pravidiel. Ak ste túto knihu ešte nečítali, prinášame vám aspoň stručný obsah toho, ako sa stať lepším človekom. A kto vie, možno to bude jedna z tém na jednoduché spracovanie seminárnej práce.

Milujte svoju prácu, nie peniaze

Presnejšie, nie je to ani láska, ale vášeň pre vaše povolanie. Začína to samozrejme jeho výberom a možno aj voľbou správne zameraného vzdelania.  Vaša práca, aj keď možno nadčasová a pri obsluhe dokonalých laboratórnych váh, musí byť odôvodnená chuťou v nej niečo dosiahnuť a objavovať stále nové možnosti a príležitosti. Ak je dôvodom vašej práce naopak čisto len nutná forma obživy a určitého zabezpečenia, úspechom to moc nezaváňa.

Ako povedal Steve Jobs, zakladateľ spoločnosti Apple: „Jediná cesta k skutočnej spokojnosti je práca, ktorú považujete za vynikajúcu. A jediný spôsob, ako urobiť vašu prácu vynikajúcou, je vaša láska k nej. „

V akom pomere to vidíte vy?

Pokiaľ vám to lepšie sedí  v číslach, vašou úlohou je získať 80 % pracovného potešenia z toho, čo robíte. Zvyšných 20 % je rutina, bez ktorej to nie je samozrejme možné. Ak je pomer iný, nie je tak veľká nádej na zlepšenie vašej budúcnosti.

Práca je poplatok za vstup na územie úspechu

Ak si nájdete prácu svojich snov a možno začnete podnikať, nestačí sa len pozerať na účet, ako na ňom pribúdajú konkrétne sumy. Musíte aj pracovať!

Práca je poplatok za vstup na územie úspechu a všetci úspešní ľudia, bez ohľadu na oblasť činnosti, tvrdo pracujú, píše autor spomínanej štúdie.

Prekonajte samých seba

Hlavným protivníkom na ceste k úspechu ste vy. Naučte sa preto bojovať najmä so sebou. Po prvé, si musíte stanoviť ambiciózne ciele. Po druhé, nastavte si prísne lehoty. Nezabudnite sa odmeniť v podobe lahodného nápoja, ktorý pochádza z tej najlepšej pražiarne kávy.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *