piatok - 24. mája, 2024
, Mimoriadne zastupiteľstvo ochránilo pozemky na plavárni

Mimoriadne zastupiteľstvo ochránilo pozemky na plavárni

Poslanci Mestského zastupiteľstva v Žiline, ktorí včera rokovali na svojom mimoriadnom zastupiteľstve, nerozhodli v prospech podnikateľských záujmov, ale ochránili majetok Mestskej krytej plavárne v Žiline, ktorej vonkajšie bazény s obľubou navštevujú Žilinčania najmä v mesiacoch júl a august.

Lukratívne pozemky na plavárni v Žiline sú predmetom rokovaní už takmer dva roky, pričom tak ako minulý rok aj tento rok sa k nim zvolalo dokonca aj mimoriadne rokovanie mestského zastupiteľstva uprostred prázdnin. Niektorí poslanci sú za to, aby sa lukratívne pozemky plavárne zamenili za pozemky, ktoré by v budúcnosti nemuseli Žilinčania využívať pri návšteve kúpaliska bezplatne, okrem vstupného na samotnú plaváreň a aby súkromný podnikateľ ďalej rozšíril svoj pozemok, ktorý na plavárni nadobudol za primátora Jána Slotu. Súčasné vedenie mesta však intenzívne presadzuje názor, že nie je možné ukrajovať z plavárne, ako to bolo vo zvyku v minulosti. Plaváreň sa za posledné roky dostala do pozitívnych hospodárskych výsledkov, čo umožňuje inovovať technológie čistenia vody a vzduchotechniky. Následne sa budú rekultivovať vonkajšie priestory a práve k tomu je potrebné vlastniť pozemky plavárne, o ktoré ma záujem v poslednej dome jeden zo žilinských podnikateľov. Ani niekoľkonásobné predkladanie tohto materiálu zo strany niektorých poslancov nepresvedčilo poslancov zastupiteľstva, aby odhlasovali zámenu pozemkov na plavárni a tak nedovolili jej ďalšiemu ukrajovaniu. Záver hlasovania je taký, že poslanci neschválili zámenu pozemkov na žilinskej plavárni, napriek tomu, že o tomto návrhu sa dokonca hlasovalo na návrh predkladateľov tajne.

„Musím povedať, že som rozčarovaný z postupu poslancov, ktorí o tak zásadnej veci, ako je nakladanie s mestským – verejným – majetkom, navrhli hlasovať tajne. Vytvára sa tým nebezpečný precedens do budúcnosti, kedy sa bude strácať akákoľvek zodpovednosť poslancov ako verejných činiteľov za svoje rozhodovanie i v takých závažných otázkach, ako je nakladanie s majetkom mesta. Každý poslanec má právo na názor a na to, aby sa rozhodol, či bude za alebo proti. Na druhej strane aj obyvatelia nášho mesta majú právo vedieť, ako ich zástupcovia hlasovali,“ uviedol po hlasovaní primátor Igor Choma.

Poslanci schváli aj zásadu, že ak bude opätovne predložený materiál, ktorý bol už dvakrát prerokovaný a neschválený na mestskom zastupiteľstve, bude sa musieť v úvode rokovania osobitne hlasovať o tom, či bude možné ho znova zaradiť do rokovania Mestského zastupiteľstva v Žiline.

Videozáznamy z rokovaní Mestského zastupiteľstva v Žiline sú verejnosti k dispozícii na https://www.youtube.com/watch?v=nXpLzEAednw&list=PLGc603m6qyL63DURN1jr39XydoPqKxh1J.

Autor: Pavol Čorba/hovorca mesta Žilina
Foto: Mesto Žilina  

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *