štvrtok - 21. septembra, 2023
podlahy, Na čo myslieť pri výbere podlahy a ako ju zladiť s nábytkom?
foto: Kingsman Asset / Shutterstock.com

Na čo myslieť pri výbere podlahy a ako ju zladiť s nábytkom?

Jednou zo základných vecí, s ktorou sa stretneme v každom byte či dome je podlaha. Tá, je dôležitým prvkom pri celom dizajne našej domácnosti. V dnešnom článku sa tak pozrieme na to, na čo pri jej výbere myslieť a ako ju zladiť s ďalším zariadením domácnosti.

Aj keď si to možno mnohí z nás neuvedomujú, tak podlahy spoločne s farbou stien, tvoria základný stavebný kameň toho, ako bude náš byt či dom vyzerať. Práve tieto dve veci sú totiž najčastejšie tými prvými, ktoré si človek v dome či byte všimne. Ak sú podlahy a steny skombinované správne, tak spoločne s nábytkom môžu vytvoriť skutočne príjemnú atmosféru, v ktorej sa každý bude cítiť príjemne.

Začnite s výberom podlahy

Ešte predtým, než začnete ladiť vaše zariadenie bytu či domu s podlahou, je dôležité vybrať tú správnu podlahu. Dnes sa na trhu môžete stretnúť s rôznym typom podláh. Do popredia sa však čoraz viac tlačia vinylové podlahy, ktoré vďaka svojej odolnosti a jednoduchosti inštalácie určite stoja za zmienku. Ďalším typom sú klasické laminátové podlahy, kompozitné či korkové podlahy, ktoré svojim dizajnom predčia všetky vyššie zmienené a vytvárajú skvelú atmosféru celej domácnosti. Pri výbere podlahy, by ste sa však mali okrem dizajnu a toho z akého materiálu je vyrobená, zamerať aj na jej samotnú farbu. Práve tá totiž môže určite, v akom farebnom odtieni sa bude vyberať nábytok do izieb.

Pracujte s priestorom

Okrem zladenia nábytku a podlahy je taktiež mimoriadne dôležité pracovať s priestorom, v ktorom bude podlaha položená. Tmavšie odtiene podlahy vám totiž dokážu celý priestor o čosi zmenšiť, no na druhej strane urobiť miestnosť útulnejšou a príjemnejšou. Svetlejšia podlaha zas naopak dokáže menší priestor opticky zväčšiť. Preto by ste si mali pred samotnou pokládkou podlahy dobre rozmyslieť, ktorú miestnosť chcete zväčšiť, ktorú zmenšiť a akú atmosféru v nej chcete navodiť.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

kancelarske potreby, Dobite si batérie: Skvelé tipy pre viac energie na prácu aj život

Dobite si batérie: Skvelé tipy pre viac energie na prácu aj život

Načerpať energiu je dôležité pre všetky činnosti nášho každodenného života. Či už ste vystresovaní z …