štvrtok - 28. septembra, 2023
zmakcovac vody, Napite sa čistej vody a doprajte zdravie vášmu telu
Ilustračné foto: fizkes / Shutterstock.com

Napite sa čistej vody a doprajte zdravie vášmu telu

Mnoho ľudí má problém splniť svoj denný príjem tekutín tak, aby dodali dostatok do svojho organizmu. Jedným problémom môže byť nedostatok prijatej vody, no na druhej strane môže byť problém aj jej kvalita. Dajte si záležať na oboch týchto faktoroch a popracujte na nich, vaše telo sa vám patrične odvďačí.

Zatočte s tvrdou vodou

Určite ste sa už stretli s pojmom tvrdá voda a možno neviete, čo konkrétne spôsobuje. Vysušuje pokožku, zle sa ňou vymýva drogéria z vlasov a tela, a v neposlednom rade spôsobuje vodný kameň. S tým môžete zatočiť vďaka magnetickej úprave vody cez magnetické zmäkčovače, ktoré nemenia zloženie vody, ale jej fyzikálne vlastnosti. Ochránite tak svoje spotrebiče, pre ktoré by mohol byť vodný kameň veľmi škodlivý a znížil by ich životnosť. Zmäkčovač je možné umiestniť aj na prívod vody, čím si zaručíte pitnú vodu bez závad.

Pravidelný pitný režim

Je všeobecne známe, že bežný dospelý človek by mal denne vypiť približne dva až tri litre čistej vody. Toto množstvo zvládne málokto bez toho, aby si dával vedome na príjem pozor. Snažte sa čistú vodu prijímať v tej najlepšej kvalite. Zlepšiť kvalitu vody je možné aj ionizátorom vody, ktorých je na trhu viacero, stačí si len vybrať. Potom si sami pre seba nastavte režim, že sa každú hodinu napijete a budete tak vedieť, že váš organizmus je dostatočne hydratovaný.

Nečakajte až do momentu, kedy pocítite smäd, aby ste sa napili. Ak zabúdate, dnes existujú rôzne aplikácie do smartphonu, ktoré vám v určitých časových frekvenciách pripomenú, že sa máte napiť. Využívajte nástroje k tomu, aby ste dodali organizmu dostatok tekutín a nespôsobovali mu tak zbytočnú dehydratáciu. Snažte sa obmedziť príjem sladených nápojov, ktoré vám len spôsobia chuť na sladké. Nezabúdajte, že kofeínové nápoje sa do denného príjmu tekutín nezarátavajú.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

kancelarske potreby, Dobite si batérie: Skvelé tipy pre viac energie na prácu aj život

Dobite si batérie: Skvelé tipy pre viac energie na prácu aj život

Načerpať energiu je dôležité pre všetky činnosti nášho každodenného života. Či už ste vystresovaní z …