sobota - 22. júna, 2024
puklice, Nasaďte na kolesá svojich áut tie najlepšie puklice
Foto: JADA photos / Shutterstock.com

Nasaďte na kolesá svojich áut tie najlepšie puklice

Kolesá áut sú veľakrát podceňované a nedostáva s im dostatočnej pozornosti. Mnoho ľudí sa pozrie na farbu auta, tí schopnejší aj na jeho značku, ale to je tak všetko. No kolesá by mohli tiež vyzerať dobre a nielen to. Je potrebné ich chrániť pred rôznymi vonkajšími vplyvmi. Nie je potrebné ani toľko investovať. V budúcnosti vás to môže zachrániť pred omnoho väčšou finančnou stratou.

Vyberajte podľa značky

Takmer všetko dnes vieme kúpiť na mieru, prípadne nejaké doplnky podľa značky. Zoberme si už len samotné autá. Stačí poznať značku a model a viete si kupovať veci bez problémov a veľakrát aj lacnejšie na internete. Aj také malé puklice na Škodu viete prezerať na rôznych stránkach. Je ich celkom veľké množstvo a keďže je Škoda veľmi obľúbená značka, budete mať možno problém si medzi toľkým  tovarom aj vybrať. Na začiatok sa musíte rozhodnúť, aký typ puklíc vlastne chcete. Na výber máte z najčastejšie používaných, lúčovitých alebo celoplošných. Druhé menované sú praktickejšie, pretože lepšie chránia koleso pred vplyvmi prostredia, ale nevyzerajú príliš esteticky. Naopak lúčovité vyzerajú fantasticky a elegantne. Samozrejme aj tie koleso chránia dostatočne dobre.

Puklice sú ale na všetky autá napríklad máte aj puklice na Seat, ktorý je šikovný a dostupný. Puklice jednoducho nasadíte aj u vás doma, je nutné dávať pozor a nasadiť ich správne, ale nie je to nič zložité. Bolo by nepríjemné, keby vám cestou nejaké vypadli. Síce nie sú drahé, ale bola by ich škoda. Sú vyrobené z ABS plastu, ktorý je mimoriadne pevný, odolný, ale zároveň aj ohybný. Ak by ste mali problém s koróziou kolesa, vyšlo by vás to na oveľa viac peňazí, ako investovanie do puklíc, ktoré pri správnej starostlivosti vydržia naozaj dlho. Môžete ich mať dokonca aj farebné.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …