sobota - 22. júna, 2024
, Návšteva z Vladivostoku v Žiline

Návšteva z Vladivostoku v Žiline

Mesto Žilina navštívil dňa 12. decembra 2015 honorárny konzul Slovenskej republiky v Ruskej federácii Apres Voskanjan. Sprevádzal ho radca veľvyslanectva Slovenskej republiky v Moskve František Posluch.

Hostia navštívili Radnicu mesta Žilina, kde ich prijal prvý zástupca primátora mesta Žilina Patrik Groma. Honorárny konzul Apres Voskanjan informoval o búrlivom rozvoji Vladivostoku a celého Prímorského kraja v posledných rokoch. V meste v súčasnosti žije 600 000 obyvateľov. Vladivostok ťaží zo svojej strategickej polohy v blízkosti Číny, Japonska i Kórey. Nedávno sa stal bezcolnou zónou.

Po skončení 1. svetovej vojny zohral miestny prístav dôležitú úlohu pri návrate československých legionárov do vlasti. Honorárny konzul ocenil ich prínos pri zachovaní stability a bezpečnosti na celej Sibíri a v Prímorskom kraji v tej dobe. Patrik Groma k prijatiu uviedol: „som rád, že vo Vladivostoku veje aj zástava Slovenskej republiky. Je to prísľub do budúcnosti, možnosti spolupráce sú široké a hostia z tohto mesta sú v Žiline vždy vítaní“. Na prijatí sa zúčastnil aj prednosta Okresného úradu v Žiline Vladimír Macášek.

Autor: Pavol Čorba/hovorca mesta Žilina
Foto: Mesto Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *