streda - 29. júna, 2022
, Nemocnica dostala pekný finančný dar. Opäť pomohli deti

Nemocnica dostala pekný finančný dar. Opäť pomohli deti

Zástupcovia Občianskeho združenia Priatelia stonožky symbolicky odovzdali Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline finančné prostriedky z predaných detských maľovaných pohľadníc vo výške 7 720 eur.

Nemocnica za ne kúpila fototerapeutickú lampu na liečbu žltačky u novorodencov na novorodenecké oddelenie, bioptronovú lampu s príslušenstvom, lôžko, pomôcky na cvičenie a muzikoterapiu na oddelenie fyziatrie, balneológie a rehabilitácie, ale aj vankúše na oddelenie liečebne pre dlhodobo chorých a košele pre pacientov na oddelenie vnútorného lekárstva. „Výber týchto oddelení bol na základe toho, že tieto oddelenia nám pomohli s predajom pohľadníc a získaná suma sa násobila určitým koeficientom, aby sme mohli poskytnúť všetky peniaze, ktoré sme získali z predaja pohľadníc a z dvoch percent z dane,“ vysvetlila predsedníčka OZ Priatelia Stonožky Daniela Popluhárová.

Finančné prostriedky z predaných pohľadníc dlhodobo smerujú na novorodenecké oddelenie. „Tento rok nám dar pomohol k zakúpeniu fototerapeutickej lampy pre deti, ktorou liečime žltačku u novorodencov. Vďaka pomoci OZ Priatelia stonožky dostalo oddelenie veľa vecí potrebných na skvalitnenie nielen lekárskej ale aj ošetrovateľskej práce u novorodencov, či to už bol monitor, alebo infúzne dávkovače. Je to milé, že deti pomáhajú deťom, vážime si to,“ povedala vedúca sestra Amália Krkošková.

Opakovaný finančný príspevok dostalo i oddelenie vnútorného lekárstva. „Použijeme ho na skvalitnenie starostlivosti pre našich predovšetkým imobilných a málo sebestačných pacientov. Zakúpili sme 60 kusov košieľ a 26 kusov kožených popruhov na posteľ,“ spresnila lekárka oddelenia Alžbeta Gondžúrová.

Občianske združenie spolupracuje s fakultnou nemocnicou od roku 2002. Doteraz prispeli sumou 67 178,11 eur a 3 156 amerických dolárov.

Viera Jurčiová, hovorkyňa FNsP Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Kreatívne nápady, ako využiť prázdne miesto na stene

Kreatívne nápady, ako využiť prázdne miesto na stene

Často sa stáva, že na výzdobu a dekorovanie exkluzívneho interiéru využijeme veľa energie, dobrých nápadov …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *