sobota - 22. júna, 2024
umývadlová batéria, Nepodceňujte výber umývadlovej batérie

Nepodceňujte výber umývadlovej batérie

Moderná doba prináša obrovské množstvo možností. Umývadlové batérie nie sú výnimkou. Nad šírkou ponuky doslova prechádza zrak. Ako sa v tom však vyznať a necítiť sa zavalený informáciami? Skúste si na umývadlové batérie posvietiť a trebárs s našimi tipmi zvládnete výber bezstarostne.

Umývadlová batéria: Každý deň v kontakte

Pri výbere umývadlovej batérie je potrebné si uvedomiť, že sa jedná o kúpeľňový prvok, s ktorým budete v kontakte naozaj každodenne. Ak pracujete z domova, užívate si zaslúženého dôchodku alebo máte malé deti, potom sa kontakt ešte zvyšuje. Z toho vyplýva, že na umývadlovej batérii sa nevyplatí šetriť. Zároveň to však neznamená, že to najdrahšie je to najlepšie. Pred tým, než sa vrhnete do obdivu oslnivých kúpeľňových krások, odpovedzte si na tieto základné otázky:

  • Aký spôsob ovládania umývadlovej batérie preferujem? Pákové, termostatické, kohútikové, prípadne špeciálne verzie ako infračervené, dotykové
  • Ako chcem umývadlovú batériu začleniť do kúpeľne? Stojanková (jedno či viacotvorová inštalácia), na stenu, podomietková (nutné obstarať si podomietkové teleso)
  • Aký typ umývadla plánujem? Závesné či na skrinku, k zabudovaniu pod dosku, stojace na doske – nutné je prispôsobenie výšky výtokovej trubice a dĺžky výtoku!

Pohrajte sa s vodným prúdom

Samostatnou kapitolou je ovládanie vodných prúdov. Pri variante pákovej umývadlovej batérie určite voľte tú, ktorá je vybavená keramickým zmiešavacím zariadením, prípadne má zabudovaný obmedzovač teplej vody, ktorý zvyšuje bezpečnosť a znižuje náklady. Kohútikové batérie skvele vyzerajú, avšak v domácnostiach s deťmi je veľké riziko obarenia. Termostatická batéria je ideálnym variantom, kde chcete ľahké a intuitívne ovládanie s minimálnym rizikom zranenia. Vodný prúd však môžete regulovať aj vďaka perlátoru, ktorý je možné u niektorých variantov smerovať, prípadne ponúka ekologickú prevádzku, kde sa k vodným kvapkám primiešava vzduch. Výhodou je, že sa voda nerozstrekuje, kvapky sú plnšie a jemnejšie.

umývadlová batéria, Nepodceňujte výber umývadlovej batérie

Umývadlová batéria je kombinácia designu a funkčnosti

Umývadlové batérie už nie sú „len“ praktickou pomôckou na umývanie rúk, detských pozadí alebo zvieracích labiek. Moderná umývadlová batéria je často nadčasovým designovým kúskom. A nemusí byť zrovna hranatá. Vďaka prepracovaným líniám, precíznym detailom alebo nevšednej povrchovej úprave (chróm, nerezová, zlaté odlesky, čierna, biela…) získate skutočný estetický skvost, ktorý navyše sľubuje aj dlhodobo spoľahlivú funkčnosť. Moderné technológie navyše zvyšujú odolnosť povrchov, bránia usadzovaniu nečistôt, regulujú množstvo spotrebovanej vody bez negatívneho vplyvu na kvalitu prietoku a tiež sa starajú o vašu bezpečnosť.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …