nedeľa - 19. mája, 2024
bavlnené obliečky, Obliečky, ktoré zahrejú aj na jeseň: Ako si vybrať?
Ilustračné foto: New Africa / Shutterstock.com

Obliečky, ktoré zahrejú aj na jeseň: Ako si vybrať?

Ak patríte medzi ľudí, ktorí v lete radi dávajú periny bokom, určite už prišiel ten čas, kedy ste ich na posteľ opäť položili. V jesenných mesiacoch začínajú byť večery chladné a noci ešte chladnejšie. Vtedy nič nepoteší viac než hrejivé periny, pod ktoré sa môžete schovať. O tom, ktoré periny sú na chladné noci najlepšie, vám povieme v dnešnom článku.

Kvalitné a dobre spracované posteľné obliečky sa vedia postarať o to, že sa v noci budete cítiť v teple. Niektoré materiály totiž lepšie držia teplo a sú príjemnejšie na dotyk. Ktorý materiál je najvhodnejší na jeseň? Odpoveď je jednoduchá, obyčajná bavlna.

Prečo práve bavlna?

1. Zahreje i schladí

Bavlnený materiál je známy pre svoju vlastnosť sať vlhkosť z tela. Vďaka tejto vlastnosti sú bavlnené obliečky schopné zahrievať, a zároveň schladiť, ak vám je príliš teplo. Bavlnené obliečky sa automaticky prispôsobia teplote vášho tela. Na jeseň sa preto budete pod nimi cítiť doslova „ako v bavlnke“.

2. Nedráždi pokožku

Počas chladných nocí si veľa ľudí zvykne vytiahnuť perinu až k tvári. Ak máte obliečky z nekvalitného materiálu, môže sa stať, že vás obliečky budú nepríjemne pichať na tvári. Ráno si potom môžete na pleti nájsť neželaný výsyp. Toto vám však s bavlnenými obliečkami nehrozí. Bavlnené obliečky sú natoľko príjemné na dotyk, že ľudia nakoniec obliekajú do bavlny aj vankúše a uprednostňujú tiež bavlnené plachty na posteľ.

3. Veľký cenovo dostupný výber

Práve vďaka svojej obľúbenosti kraľujú bavlnené obliečky ostatným obliečkovým materiálom. Na jeseň si tak môžete vybrať zo širokej ponuky hnedých, vínovočervených alebo tmavozelených obliečok. Ak ste fanúšikom vzorov, odporúčame klasické jesenné motívy, ako napríklad padajúce listy alebo jemné jesenné kvety.

Oblečte svoje periny do bavlnených obliečok aj vy! Uvidíte, že nebudete ľutovať.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …