štvrtok - 13. júna, 2024
, Ocenení mladí záchranári si odslúžili deň s mestskou políciou

Ocenení mladí záchranári si odslúžili deň s mestskou políciou

Mestská polícia (MsP) v Martine, ktorá počas apríla realizuje rozsiahlu akciu pod názvom Mestská polícia bližšie k vám, mala dnes mimoriadnych príslušníkov. Prácu ochrancov poriadku si aktívne vyskúšali siedmi výhercovia súťaže mladých záchranárov spomedzi žiakov základných škôl.

„V rámci obvyklých preventívnych aktivít upozorňujeme deti, ako sa majú správať na verejných priestranstvách, na čo si majú dávať pozor. Teraz sme sa rozhodli priblížiť im to ešte názornejšie. Zúčastnili sa na výcviku a hliadkovali spolu s našimi hliadkami priamo v uliciach,“ uviedol náčelník MsP Igor Húska.

Zúčastnení školáci neskrývali obrovské nadšenie. „Najviac sa mi páčilo, keď sme spolu s kamarátkou cvične zadržali unikajúceho zlodeja,“ opísal osemročný Lukáš. „Veľmi ma bavilo zastavovať autá. Na tento perfektný deň budeme všetci určite dlho spomínať,“ povedala ďalšia dnešná malá posila martinskej MsP Katka.

„Takéto akcie sú príťažlivou cestou, ako priblížiť už najmladším obyvateľom nášho mesta, že MsP nemá byť vnímaná ako represívna zložka, ktorá pokutuje a zakladá papuče na kolesá áut, ale ako spoľahlivý partner každého občana starajúci sa o kvalitnejší, bezpečnejší a pohodlnejší život,“ dodal primátor Andrej Hrnčiar.

Autor: Ivona Hanáková / TASR

Foto: martin.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *