streda - 24. apríla, 2024
, Originálna možnosť zárobku! Stačí krokodílovi odstrániť z krku neželaný náhrdelník
odditycentral

Originálna možnosť zárobku! Stačí krokodílovi odstrániť z krku neželaný náhrdelník

Indonézske úrady ponúkajú finančnú odmenu pre odvážlivca, ktorý dokáže 4-metrovému krokodílovi odstrániť z krku motocyklovú pneumatiku. Podľa svedkov nosí chudák krokodíl tento neželaný náhrdelník minimálne od roku 2016.

Plaz stále rastie na veľkosti, a tak hrozí, že ho pneumatika časom uškrtí. A prečo sa o jeho záchranu nepokúsili už skôr? Snaha bola, ale očividne nestačila. V roku 2018 sa istý ochranár zvierat odstrániť pneumatiku z krku zvieraťa, pričom v tom istom roku sa miestni aktivisti pokúsili prilákať krokodíla potravou a pomôcť mu…oba pokusy však zlyhali.

Predstavitelia danej samosprávy tak vyzývajú obyvateľov, aby za bližšie nešpecifikovanú peňažnú odmenu urobili ďalší pokus. Samozrejme s dôrazom na to, aby sa za krokodílom nehnali dobrodružní amatéri, bez skúseností s voľne žijúcimi živočíchmi, ktorí chcú len pomachrovať a potom by sa po okolí povaľovali aj ich pozostatky.

Dôležité je aj priblížiť sa ku krokodílovi opatrne a nenarušiť jeho biotop. Podľa tlačovej agentúry Antara totiž môže ísť o ohrozený druh tzv. siamského krkodíla z juhovýchodnej Ázie, ktorý sa vo voľnej prírode vyskytuje v počte asi 1000 jedincov.

Možno sa pýtate, prečo jednoducho ochranári neodchytia krokodíla pomocou uspávacej pištole a pneumatiku z jeho krku neodstránia. Hrozí tu však vraj riziko, že kým sedatíva zaberú, zviera môže odplávať a utopiť sa. Takže hľadajú hrdinu, ktorý krokodíla bezpečne imobolizuje,  upokojí a nešťastnému zvieraťu pomôže.

Zdroj: odditycentral.com

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

záhradné ploty, Najnovšie trendy pri stavbe oplotenia

Najnovšie trendy pri stavbe oplotenia

Stavba oplotenia sa neustále vyvíja a prichádza s novými trendmi a inováciami. S narastajúcim dôrazom …