streda - 24. apríla, 2024
, Otvárací ceremoniál oficiálne zahájil Eurovíziu 2016

Otvárací ceremoniál oficiálne zahájil Eurovíziu 2016

Oficiálny otvárací ceremoniál pre tohtoročnú Eurovíziu sa uskutočnil v nedeľu, 8. mája o 19.00 hod. CEST v usporiadateľskom meste, v Štokholme. Predtým však mohli novinári a fanúšikovia stretnúť súťažiacich pri prehliadke na červenom koberci. 

Po tom, čo súťažiaci prešli červeným kobercom, boli privítaní na Radnici mesta Štokholm. Počas tohto podujatia sa rozhodovalo aj o poradí vystúpenia zástupcov Veľkej Päťky a Švédska vo finále, ktoré sa uskutoční v sobotu 14. mája. Francúzsko, Nemecko a Taliansko vystúpia v prvej polovici, Španielsko a Spojené kráľovstvo v druhej polovici finále. Akreditovaní novinári a fanúšikovia boli pozvaní na otvárací ceremoniál v EureClube, v ktorom ich privítali niektoré delegácie zúčastnených krajín Eurovízie 2016.

Predtým ako celá oslava začala, získal oficiálny YouTube kanál Eurovízie cenu Gold Play Button za prekročenie počtu milión odoberateľov. Výkonný riaditeľ Eurovízie, Jon Ola Sand, získal ocenenie Európskej vysielacej únie.

Na Radnici mesta Štokholm privítala delegácie zúčastnených krajín starostka Štokholmu Karin Wanngård. Zúčastnení si mohli vychutnať vystúpenia švédskych víťazov z predošlých ročníkov Eurovízie – Månsa Zelmerlöwa, Caroly, Charlotte Perrelli, Loreen a Richarda Herreyho (ten vystupoval sólo). Bývalý člen zoskupenia ABBA, Björn Ulvaeus, predniesol reč v ktorej vyzdvihol zmysel Eurovízie, ktorá v sebe nesie silu dobra.

Pred oficiálnym ceremoniálom sa udiala ešte jedna udalosť – vlajkový ceremoniál. Počas tejto oslavy boli pred EuroClubom vyvesené vlajky všetkých 42 zúčastnených krajín švédskou gardou, ktorá patrí k najstarším plukom na svete. Následne delegátom a veľvyslancom zahrala kapela, ktorá vo svojom repertoári zaspievala aj piesne Heroes a Euphoria – najznámejšie piesne švédskych víťazov Eurovízie.

Zdroj: eurovision.tv
Foto: Andres Putting
Video: youtube.com

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *