streda - 19. júna, 2024
, OZ Matka a dieťa Turca: Najviac sympatická je svojpomoc, rady sa snažíme prispieť

OZ Matka a dieťa Turca: Najviac sympatická je svojpomoc, rady sa snažíme prispieť

Moderátorka Eva Lacová v štúdiu privítala Silviu Kyčinovú a Petru Piršelovú z OZ Matka a dieťa Turca. Dámy zbilancolovali uplynulý rok činnosti združenia, ktorý bol podľa ich slov naozaj veľmi intenzívny, nakoľko realizovali až 16 projektov, zameraných na deti, matky, klientov s rôznymi druhmi postihnutia, okrem toho  spolupracujú s mnohými oddeleniami Univerzitnej nemocnice v Martine, s policajným zborom a ďalšími inštitúciami.

Obe dámy priznali, že táto činnosť je náročná, nakoľko členky združenia majú svoje rodiny, zamestnania a ako dobrovoľníčky venujú aktivitám zameraným na pomoc druhým naozaj veľa času a energie. Veľkú úlohu v tomto procese, ako samy dodali, preto zohráva práve podpora blízkych.

Združenie Matka a dieťa v Turci pravidelne organizuje aj charitatívne koncerty, pričom ten najbližší sa koná 8. marca v Kine Strojár v Martine. Patronát nad týmto projektom prevzal klavírny virtuóz Richard Rikkon, ku ktorému sa pridala aj spevácka diva Sisa Sklovská. Kto bude ich hosťom na jedenástom ročníku? Kam poputuje výťažok z koncertu? Aké ďalšie výzvy čakajú členky združenia a ako môžete aj vy priložiť ruku k dielu? Viac o prínose a záslužnej činnosti združenia si môžete vypočuť v rozhovore  v našom archíve:

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Stanislav Thomka, „Kultúrne o kultúre“. Stanislav Thomka ma víziu ako oživiť kultúru v meste

„Kultúrne o kultúre“. Stanislav Thomka ma víziu ako oživiť kultúru v meste

Stanislav Thomka hovorí, že svoj pozitívny vzťah ku kultúre si budoval už od detstva, preto …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *