nedeľa - 19. mája, 2024
, Peter Velits: Závodenie a ten stres mi už nechýba

Peter Velits: Závodenie a ten stres mi už nechýba

Do štúdia Rádia Rebeca zavítal jeden z najlepších slovenských športovcov, profesionálny cyklista Peter Velits. Peter už v kategórii juniorov patril medzi svetovú špičku, po mnohých úspechoch prišli tie najväčšie, keď sa v roku 2007 stal majstrom sveta v pretekoch jednotlivcov do 23 rokov či trojnásobným majstrom sveta v tímovej časovke, čo sa mu podarilo ako vôbec prvému cyklistovi na svete. V roku 2016 vo veku 31 rokov pre pretrvávajúce zdravotné problémy svoju športovú kariéru ukončil.

Peter aj s bratom Martinom, taktiež úspešným profesionálnym cyklistom, pochádzajú zo športovej rodiny, ktorá najviac prispela k ich motivácii k cyklistike a v začiatkoch pomáhala aj so samotným tréningom. Po športovej kariére sa v súčasnosti aj s bratom venuje podnikaniu, prevádzkujú horský hotel a majú aj vlastnú značku športového oblečenia.

Začiatkom roka mu pribudli aj rodičovské povinnosti. Narodil sa mu syn, ktorého chce viesť k športu, no zároveň nechať na ňom, čo si v živote vyberie. Je šanca, že sám Peter Velits ešte niekedy sadne závodne na bicykel? Túto otázku ale aj ďalšie zo svojho športového či súkromného života zodpovedal nášmu kolegovi Jarovi Petríčkovi.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Erika Jurinová, Sociálna oblasť aj naďalej patrí k prioritám ŽSK. S akými riešeniami župa prichádza?

Sociálna oblasť aj naďalej patrí k prioritám ŽSK. S akými riešeniami župa prichádza?

O nedostatku sestier sa hovorí najmä v súvislosti so zdravotníctvom, no chýbajú aj v sociálnej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *