piatok - 1. marca, 2024
, Plánujete si jarné prázdniny? Kam sa chystajú Slováci a koľko to stojí?
Foto: Shutterstock

Plánujete si jarné prázdniny? Kam sa chystajú Slováci a koľko to stojí?

Nadchádzajúce jarné prázdniny plánuje využiť na rodinnú dovolenku 30 % Slovákov. Aké náklady sú ochotní na ňu vynaložiť a kde ju plánujú stráviť zisťoval prieskum nákupného spoločenstva CashbackWorld. Uskutočnil sa na začiatku februára 2018 a zúčastnilo sa ho 1.583 respondentov starších ako 18 rokov. 

„Z prieskumu vyplynulo, že najobľúbenejšou destináciou na rodinnú dovolenku je počas jarných prázdnin jednoznačne Slovensko. Plánuje tu dovolenkovať až 70 % opýtaných,“ uviedol Ľuboš Kravárik, generálny riaditeľ myWorld Slovakia s.r.o, prevádzkovateľ nákupného spoločenstva CashbackWorld. Slováci si v tomto období idú radi zalyžovať aj do Rakúska (5 %) a Talianska ( 2 %), alebo navštívia blízke Česko (3 %), Poľsko ( 2%), Maďarsko (2 %), či ďalšie európske štáty (5 %). 11 % Slovákov sa v čase prieskumu pre konkrétnu destináciu iba rozhodovalo.

, Plánujete si jarné prázdniny? Kam sa chystajú Slováci a koľko to stojí?
Foto: Shutterstock

Na dovolenku počas jarných prázdnin minú slovenské rodiny najčastejšie do 350 eur, uviedlo to 58 % respondentov. Vyššie výdavky na dovolenku počas jarných prázdnin v sume do 500 eur očakáva 12 % respondentov, 500 až 1000 eur plánuje minúť 9 % opýtaných. Až 15 % opýtaných uviedlo, že jarná dovolenka ich bude stáť od 1000 do 2000 eur a 6 % respondentov minie viac ako 2000 eur.

Prieskum tiež zisťoval koľko rodín z jednotlivých krajov dovolenkuje počas jarných prázdnin inde ako doma. Najmenej rodín cestuje na rodinnú dovolenku z Banskobystrického kraja  (20 %), nasleduje Prešovský (25 %), Trenčiansky(26 %), Žilinský (29 %) a Trnavský kraj (32%). Naopak, najviac rodín si dopraje jarnú dovolenku mimo svojho bydliska v Bratislavskom, Košickom a Nitrianskom kraji (33 %).

Zdroj: Neuropea

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Dovoz z Číny, Ako využiť výhody dovozu tovaru z Číny v prospech rozvoja vášho podnikania

Ako využiť výhody dovozu tovaru z Číny v prospech rozvoja vášho podnikania

Dovoz tovaru z Číny môže byť a pre mnohé podniky dnes aj je veľmi atraktívnou …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *