piatok - 3. decembra, 2021
, Podchod pri žilinskej plavárni získal vďaka grafitom nový vzhľad

Podchod pri žilinskej plavárni získal vďaka grafitom nový vzhľad

Začiatkom júla získal podchod pri Mestskej krytej plavárni Žilina nový vzhľad. Autorom grafitov a street-art bol opäť rodák zo Žiliny Ján Jančár, ktorý už v minulosti s mestom spolupracoval pri úprave podchodu na Ulici Matice slovenskej.

 Mesto Žilina by sa chcelo týmto Jánovi Jančárovi a jeho kolektívu poďakovať, že svojím umením opäť skrášlili naše mesto a dali novú tvár podchodu, ktorý bol v dezolátnom stave. Nové grafity v podchode v odtieňoch zelenej a modrej sú pekné a tematicky sa hodia k okoliu samotnej plavárne, keďže sú na nich morské motívy.

„Grafitové maľby sú už v tejto dobe svetový fenomén. Myslím si, že v tomto prevedení sú určite pre Žilinu prínosom. V mene obyvateľov mesta pánovi Jančárovi vyslovujem úprimné poďakovanie. Jeho práca sa isto stane príkladom aj pre mnoho ďalších žilinských umelcov, ktorí vedia, že grafity – ako umenie, môžu potešiť nejedno oko či ducha,“ povedal zástupca primátora Patrik Groma.

Aj v tomto prípade išlo o akciu, kedy sa najprv vyčistili všetky steny podchodu od plagátov a rôznych letákov, vymaľovali sa podkladovým náterom a následne boli pomaľované maľbami grafitmi a street-art dielami. S nápadom prišiel samotný umelec, ktorý mestu ponúkol pomoc s týmto podchodom za podmienok, ktoré si mesto samo určí.

Autor: Mesto Žilina
Foto: Mesto Žilina

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Kreatívne nápady, ako využiť prázdne miesto na stene

Kreatívne nápady, ako využiť prázdne miesto na stene

Často sa stáva, že na výzdobu a dekorovanie exkluzívneho interiéru využijeme veľa energie, dobrých nápadov …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *