štvrtok - 22. februára, 2024
, Polícia zaznamenala v okrese Žilina a Bytča dva prípady vlámania sa do domu

Polícia zaznamenala v okrese Žilina a Bytča dva prípady vlámania sa do domu

Policajti z Obvodného oddelenia PZ v Bytči zadržali 51-ročného muža z Turzovky, ktorý v pondelok 9. mája predpoludním neoprávnene vošiel do rodinného domu v Bytči.

51-ročný Igor bez súhlasu majiteľky domu, otvoril bránku na oplotení, ktorá bola riadne zatvorená, ale neuzamknutá a prešiel proti rodinnom dome v hlavnému vchodu. Následne otvoril neuzamknuté vchodové dvere a vstúpil do chodby. Muž bol vyrušený susedou, na čo vyšla aj majiteľka rodinného domu, ktorá sa ho pýtala čo tam robí a vyzvala ho, aby z domu odišiel. Následne podozrivého muža zadržala policajná hliadka. Poverený príslušník PZ 51-ročného Igora obvinil z prečinu porušovania domovej slobody. S ohľadom na jeho pestrú kriminálnu minulosť bol podaný podnet na návrh na jeho vzatie do väzby. V prípade preukázania viny hrozí obvinenému trest odňatia slobody až na dva roky.

Druhý prípad sa stal v ten istý deň v obci Varín, okres Žilina.

Okolo 14.00 hod. vošiel 26-ročný muž cez neuzamknutú bránu k rodinnému domu v obci. Cez uzatvorené, ale neuzamknuté vchodové dvere vošiel do domu, kde prešiel do spálne. Tam ho vyrušil majiteľ domu, ktorý na muža zakričal. Podozrivý sa snažil z domu ujsť, čo sa mu nepodarilo vďaka duchaprítomnosti majiteľa domu, ktorý hneď privolal políciu. Policajti muža následne predviedli na policajné oddelenie. Po predvedení sa na policajnom oddelení zadržaný muž správal agresívne a vulgárne voči svedkom a policajtom. Službukonajúci policajt zadržaného muža vyzval, aby upustil od svojho konania, čo neuposlúchol a fyzicky zaútočil na policajta. Pri útoku spôsobil zadržaný muž policajtovi zranenie, ktoré si vyžiadalo jednorazové ošetrenie. Prípad prevzal vyšetrovateľ, ktorý 26-ročného Eugena z Prešova obvinil z útoku na verejného činiteľa a z prečinu porušovania domovej slobody. V prípade preukázania viny hrozí obvinenému trest odňatia slobody na jeden až päť rokov. Vyšetrovateľ s ohľadom na kriminálnu minulosť podal na obvineného podnet na návrh na vzatie do väzby.

Autor: Jana Balogová/hovorkyňa KR PZ v Žiline
Foto: agahgroup.com

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *