nedeľa - 21. júla, 2024
Moderné bojlery, Praktické tipy, ako ušetriť na ohreve a spotrebe teplej vody v domácnosti
Ilustračné foto: mansong suttakarn/Shutterstock.com

Praktické tipy, ako ušetriť na ohreve a spotrebe teplej vody v domácnosti

Priemerná denná spotreba teplej vody na jednu osobu sa líši v závislosti od životného štýlu a miesta bývania, no zvyčajne sa pohybuje od 30 do 50 litrov. Táto spotreba zahŕňa činnosti ako sprchovanie, umývanie riadu a ďalšie každodenné potreby. Spotreba môže byť vyššia v prípade dlhších spŕch alebo častejšieho používania teplej vody. Ušetrenie na drahom ohreve vody v domácnosti sa preto môže zdať ako náročná úloha bez riešenia. Opak je však pravdou, a aj na spotrebe ohreve vody sa dá ušetriť.

Ako?

Investícia do kvalitného bojlera Tatramat

Jedným z kľúčových krokov k úspore na ohreve vody je investícia do kvalitného a energeticky efektívneho bojlera. Moderné bojlery Tatramat, do ktorých náhradné diely nájdete na teleso.sk, vám ponúkajú vysokú účinnosť a spoľahlivosť, čo môže výrazne znížiť vaše energetické náklady. Hľadajte modely s dobrou izoláciou a energetickou triedou A alebo vyššou, čo zaručuje menšiu spotrebu energie na udržanie teploty vody.

Efektívne ohrievacie teleso Gorenje

Plne funkčné a kvalitné ohrievacie teleso je ďalšou kľúčovou súčasťou mnohých spotrebičov, vrátane práčok. Aby ste si preto mohli užívať dokonale čistú bielizeň po každom cykle prania bez zvýšenej spotreby za ohrev vody, ohrievacie teleso Gorenje by malo byť v stopercentnom stave.

Tieto telesá sú navrhnuté tak, aby čo najrýchlejšie a najefektívnejšie ohrievali vodu, čím znižujú celkovú spotrebu energie vašich domácich spotrebičov.

Inteligentné riešenia: Žumpy Žilina

Pre domácnosti, ktoré nie sú pripojené na centrálne kanalizačné systémy, môže byť efektívnym spôsobom, ako ušetriť na vode, aj využitie pevných žúmp Žilina. Tieto zariadenia vám ponúkajú rôzne riešenia pre zhromažďovanie a čistenie odpadovej vody, a dokonca môžu pomôcť znížiť množstvo vody potrebné pre vašu domácnosť a tým aj náklady na jej ohrev.

Ušetrenie na ohreve vody v domácnosti nie je len o znížení účtov za energie, ale aj o inteligentnom výbere a používaní správnych spotrebičov a systémov. Investícia do kvalitného bojlera, výber efektívneho ohrievacieho telesa pre vaše spotrebiče a využitie inovatívnych riešení ako sú žumpy, môže výrazne prispieť k zníženiu vašich nákladov na ohrev vody a zároveň podporiť udržateľné hospodárenie s vodnými zdrojmi.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …