pondelok - 22. apríla, 2024
, Prežite čarovné vianočné chvíle s mestom Martin

Prežite čarovné vianočné chvíle s mestom Martin

Na december si mesto Martin pripravilo množstvo skvelých podujatí. Tradičné folklórne vystúpenie, Vianoce na dedine, Vianočné trhy, Mikulášsky program a mnoho ďalšieho vám spríjemní chladné decembrové dni a prinesie vianočnú atmosféru.

V sobotu 3. decembra sa o 15:00 v DO Strojár uskutoční hudobno-tanečný program Detského folklórneho súboru a jeho hostí. Toto folklórne popoludnie je určené nielen rodičom a priateľom DFS Turiec, ale všetkým milovníkom folklóru.

V utorok 6. decembra príde už tradične na Divadelné námestie o 16:00 Mikuláš so svojimi pomocníkmi a spolu s vami rozsvietia vianočnú výzdobu v našom meste. Nebude chýbať ani kultúrny program a mikulášske prekvapenie pre deti. Na Mikuláša sa tiež oficiálne spustia Vianočné trhy, ktoré budú plné tradičných vianočných výrobkov a dobrého jedla a pitia.

Vianočnú atmosféru si môžete vychutnať aj v podaní 11 martinských škôl, ktoré vám predvedú svoj Vianočný program od 7. do 21. decembra na Divadelnom námestí.

Tradičné Vianoce na dedine Vám predstaví Múzeum slovenskej dediny 11. decembra od 10:00 vo svojich priestoroch. Dozviete sa o pôvodných predvianočných a vianočných zvykoch a môžete si vyskúšať aj pečenie oblátok, zdobenie medovníkov či výrobu vianočných ozdôb.

Tešiť sa môžete aj na vystúpenie detí z CVČ Kamarát a ich hostí s názvom „Vianoce pred Vianocami“, ktoré sa uskutoční 14. decembra o 16:30 v kine Moskva.

A 16. decembra bude na Námestí SNP od 16:30 pristavený Coca Cola Kamión a priebehať akcia, počas ktorej sa všetci naučíte špeciálny Vianočný tanec, ktorý si potom aj so Santom zatancujete. Výťažok z akcie bude venovaný na dobročinné účely OZ Spoločnost na pomoc osobám s autizmom – Turiec.

, Prežite čarovné vianočné chvíle s mestom Martin

zdroj: Zuzana Kalmanová, hovorkyňa mesta Martin

foto: zdroj

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Na Bystričku, Križovatka I/65 s ulicou Na Bystričku bude bezpečnejšia

Križovatka I/65 s ulicou Na Bystričku bude bezpečnejšia

Na križovatke cesty I/65D v Martine pri obci Bystrička, začala výstavba nového technologického riešenia, ktoré …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *