sobota - 13. apríla, 2024

Pri otvorení nového náučného chodníka – po stopách česko-slovenskej vzájomnosti si môžete aj zaraftovať

V nedeľu 15. septembra  sa o 14-tej hodine uskutoční otvorenie unikátneho náučného chodníka o historických zaujímavostiach česko- slovenskej vzájomnosti vedúceho popri rieke Turiec spojené s raftovaním pre verejnosť.

Oficiálne otvorenie náučného chodníka Nábrežie rieky Turiec – po stopách česko-slovenskej vzájomnosti sa začne v nedeľu 15. septembra o 14-tej hodine pri vyhliadkovom móle na nábreží Turca na Ul. Timravy a pokračovať bude moderovanou prechádzkou až k novým terénnym schodom pred obchodným centrom Tulip. V týchto miestach bude zároveň nástupné miesto pre tých, ktorí si budú chcieť vyskúšať splav Turca. Raftovanie bude možné medzi 15-tou a 17-tou hodinou.

Nový náučný chodník obsahuje okrem vyhliadkových mól a terénnych schodov k rieke s lavičkami aj informačné tabule s informáciami o turisticky zaujímavých lokalitách v meste Martin a regióne Turiec spojených s osobnosťami, udalosťami, stavbami, ktoré majú prepojenie na tému vzájomnosti českého a slovenského národa a pripomínajú stáročia trvajúcu históriu ich spolupráce.

Projekt Nábrežie rieky Turiec – po stopách česko-slovenskej vzájomnosti je financovaný z OP Cezhraničnej spolupráce Slovenská republika- Česká republika 2007-2013, fond mikroprojektov a je spolufinancovaný mestom Martin.

autor: Mesto Martin, foto: web

, Pri otvorení nového náučného chodníka – po stopách česko-slovenskej vzájomnosti si môžete aj zaraftovať

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *