sobota - 18. mája, 2024
, Primátor si veľmi váži seniorov

Primátor si veľmi váži seniorov

Primátor mesta Žilina Igor Choma si veľmi váži seniorov. Už pravidelne sa na Radnici mesta Žilina koná stretnutie seniorov s primátorom, na ktorom im zagratuluje k ich životnému jubileu. Žiaľ, nie všetkým seniorom dovolí zdravotný stav prísť na toto stretnutie, preto primátor navštívil pána Štefana Massányiho u neho doma.

Každý mesiac sa na Radnici mesta Žilina koná už tradičné stretnutie primátora Igora Chomu so seniormi, ktorí oslavujú svoje životné jubileum: 70, 75, 80, 85 a 90 rokov. Po dožití 90 rokov života primátor pozýva oslávencov každý rok. Samotné stretnutie sa vždy nesie v priateľskej atmosfére, kde je priestor aj na osobné stretnutia a zaspomínanie si na životné udalosti.

Žiaľ, nie všetkým seniorom dovolí zdravotný stav prísť na toto priateľské posedenie. Na znak úcty a z vlastnej vôle sa primátor Igor Choma rozhodol navštíviť aj pána Štefana Massányiho, ktorý sa v tomto roku dožíva 90 rokov a nemohol sa zúčastniť dnešného stretnutia na radnici. Ing. Štefan Massányi bol od roku 1996 predsedom Zboru Žilincov. Zaslúžil sa o to, že Zbor Žilincov každoročne oceňuje významných Žilinčanov – cenou Genius loci Solnensis, spojenú so slávnostnou akadémiou. V roku 2005 jeho prácu a aktivity ocenil aj Žilinský samosprávny kraj.

„Je mi potešením stretnúť sa so seniormi, pretože na ich tvárach je vidno statočnosť a skúsenosti, ktoré nadobudli počas svojej životnej cesty. Je mi ľúto, keď ich zdravie a vitalita v jeseni života opúšťa, ale napriek tomu im zo srdca želám a prajem si, aby im zdravie ešte dlho slúžilo. Budem rád, ak sa v našom meste budú cítiť dobre, preto sa v maximálnej možnej miere snažíme vytvoriť im podmienky na sebarealizáciu, aké poskytujú aj 4 denné centrá v našom meste,“ dodáva primátor mesta Žilina Igor Choma.

Fotogalériu z týchto podujatí nájdete na tu.

, Primátor si veľmi váži seniorov

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *