štvrtok - 23. mája, 2024
, Primátorský deň ešte viac otvoril dvere žilinskej samosprávy pre verejnosť

Primátorský deň ešte viac otvoril dvere žilinskej samosprávy pre verejnosť

Počas tohtoročného Primátorského dňa boli v Žiline pre všetkých záujemcov opäť otvorené dvere mestského úradu i radnice. Mestské divadlo pripravilo dve predstavenia zadarmo a konali sa aj verejné diskusie s mládežou a seniormi. Súčasťou podujatia bola tiež prehliadka a výstup na Burianovu vežu. Najmenší žiaci základných škôl súťažili o Pohár primátora mesta a na Mariánskom námestí nechýbal kultúrny program. Primátorský deň bol zároveň posledným podujatím Žilinského kultúrneho leta 2015. 

Žilinské kultúrne leto 2015 ukončil Primátorsky deň, počas ktorého mali občania možnosť navštíviť kanceláriu primátora mesta Žilina Igora Chomu na mestskom úrade, oboznámiť sa s pracovnou agendou jednotlivých odborov mestského úradu alebo si pozrieť priestory žilinskej radnice. Primátor mesta absolvoval v priebehu dňa viacero podujatí a stretnutí a otvorene diskutoval so žilinskými seniormi, mládežníkmi a ďalšími návštevníkmi o aktuálnych témach a dianí v meste.

Primátorsky deň začal už vo štvrtok 1. októbra verejnou diskusiou v kaviarni Mestského divadla Žilina, na ktorej sa preberala kultúra a jej financovanie. Samotný deň pokračoval v piatok 2. októbra na Radnici mesta Žilina tlačovou konferenciou vedenia mesta, na ktorej primátor Igor Choma, jeho druhý zástupca Anton Trnovec a prednosta mestského úradu Igor Liška predstavili novinárom aktuálne témy týkajúce sa Žilinčanov.

Na Námestie Andreja Hlinku prišiel primátor fandiť Behu pre najmenších, počas ktorého o Pohár primátora mesta súťažilo v šiestich kategóriách vyše 190 žiakov 1. až 3. ročníka základných škôl.

V popoludňajších hodinách sa na radnici za účasti primátora a jeho prvého zástupcu Patrika Gromu uskutočnili zasadnutia Žilinského mládežníckeho parlamentu a Rady seniorov mesta Žilina, na ktorých sa diskutovalo o doterajších výsledkoch činností obidvoch združení, medzi iným o potrebách mládeže a spolupráci mladých ľudí s mestom, ako aj o potrebách seniorov a možnostiach riešení ich požiadaviek.

Verejnosť taktiež v hojnom počte využila možnosť prehliadky Radnice mesta Žilina, v rámci ktorej si návštevníci mohli pozrieť obradnú sieň, veľkú zasadaciu miestnosť či malú zasadaciu miestnosť.

Veľkému záujmu sa tešili aj prehliadky Burianovej veže, ktoré zabezpečili pracovníčky Turistickej informačnej kancelárie mesta Žilina. Odvážlivcom, ktorí zvládli výstup až na vrchol tejto jedinečnej mestskej zvonice, sa vďaka peknému počasiu naskytol impozantný pohľad na celé mesto.

Mestské divadlo Žilina pre svojich návštevníkov pripravilo bezplatné predstavenia: „Zločin a trest“ a „Melanchólia“. Na Mariánskom námestí prebiehal celé popoludnie kultúrny program, na ktorom vystúpili Dychová hudba Predmierčanka, Jano Síkora, A29 a na záver Ivan Čeredejev & IC BAND.

Autor: Pavol Čorba/ hovorca mesta Žilina
Foto: Mesto Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *