piatok - 1. decembra, 2023
prvá pomoc, Prvá pomoc na cesty autom v horúcom počasí
foto: Shutterstock.com

Prvá pomoc na cesty autom v horúcom počasí

Horúce počasie sa nám toto leto predvádza v plnej sile a kráse. Nepríjemné na tom je, že to môže ovplyvniť pohodlie na cestách, ktoré sú dlhšie a bez možnosti zastávky.

Dobrou správou je, že niektorými úpravami auta a dôležitých autodielov si môžete výlet na dovolenku spríjemniť.

Prekontrolujte klimatizáciu

Vysoká teplota predstavuje pre motoristov množstvo nebezpečenstiev, takže myslieť na preventívne a včasné opatrenia má zmysel.

Vopred by ste mali vedieť, ako fungujú klimatizačné systémy a elektronika, skontrolovať stav batérie, aby ste zabránili jej prehriatiu. Klimatizácia je v letnom počasí v aute základnou podmienkou, bez ktorej budú dlhodobé cesty utrpením. Ak ju nedokážete vyčistiť sami, zabehnite do servisu.

Pozrite sa na stav brzdových kotúčov

Počas celého roka a na každej ceste sú v aute jednou z najdôležitejších vecí kvalitné brzdové kotúče. Ich spoľahlivosť a dobré funkcie vám môžu zachrániť život. Len vďaka nim ste včas schopní reagovať na nepredvídané a život ohrozujúce situácie na vozovke, ktorých je viac než dosť.

Nezabudnite na vodu

Voda je potrebná nielen pre vodiča a cestujúcich, ale aj samotné auto. Skúsení motoristi preto v takomto ročnom období nosia so sebou zásobu vody na doplnenie chladiaceho systému v prípade núdze.

Slnečné okuliare

Na slnkom zaliatej vozovke sa môžu vaše oči rýchlo unaviť a vytvoriť sa zlé viditeľné podmienky. Slnečné okuliare môžu tomu predísť. Pomôžu vám lepšie vidieť na oslepujúcom slnku tým, že neutralizujú všetky druhy oslnenia a odleskov na skle. A postarajú sa o zmiernenie únavy zraku, ktorý je pri ceste autom veľmi dôležitý.

Určite sa vám oplatí vložiť do kufra auta aj špeciálne tvrdokovové vrtáky, reflexnú vestu, baterku, chladiaci box a všetky doplnky, ktoré pre svoje pohodlie a bezpečnosť na dlhej ceste na dovolenku autom potrebujete.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

nočné videnie, Termovízia alebo nočné videnie: Kde, ako a ktorá optika vám lepšie pomôže?

Termovízia alebo nočné videnie: Kde, ako a ktorá optika vám lepšie pomôže?

Pri výbere správnej technológie pre pozorovanie v noci alebo v nízkych svetelných podmienkach je dôležité …