nedeľa - 14. augusta, 2022
, Rozhodli sa pre dovolenku na Slovensku! 3 týždňovú púť z Martina do Humenného

Rozhodli sa pre dovolenku na Slovensku! 3 týždňovú púť z Martina do Humenného

Matej (22) a Janka (19) sú dvaja mladí dobrodruhovia, ktorí sa rozhodli leto stráviť netradičnou voľbou. A to cestou z Martina do Humenného s minimálnym využitím dopravných prostriedkov za 3 týždne. Trúfli by ste si na podobný výlet?

V čom spočíva motivácia týchto dvoch ľudí? „Zahodiť hodinky, čo najďalej a nechať ten čas len tak plynúť. Užiť si niečo, čo máme na dosah ruky. Ukázať, že niekedy stačia jedny dobré topánky, 2-3 litre čistej vody, trochu jedla, batoh, pár eur na cestu a chuť zažiť niečo, na čo môžete spomínať celý život,“ uvádzajú dobrodruhovia na svojej stránke pohorach.sk. „Nejde nám o výkon, ani čo najrýchlejšie prejdenie cesty, práve naopak. Pomaličky všetkým prejsť a užiť si tom, čo nám krásne prostredie Slovenska ponúka. Keď si sadnete na vrchol a všetko máte na dosah ruky. A až vedy si uvedomíte: Stálo to za to.“

Táto dobrodružná púť neunikla ani našej pozornosti a tak sme si Mateja s Jankou museli pozvať do nášho štúdia, aby nám o svojej ceste i odhodlaní prezradili viac. Zastavili sa k nám na kus reči deň pred začiatkom svojej výpravy, 23. júla, a zodpovedali tak všetky zvedavé otázky Evy Lacovej.

[audio:https://rebeca.sk/audio/23_07_2014_pohorach.mp3|titles= Matej a Janka pre Rádio Rebeca 23.07.2014]

Dobrodružnú cestu z Martina do Humenného môžete podrobne sledovať prostredníctvom internetovej stránky pohorach.sk, kde si Matej s Jankou vedú svoj denník s fotogalériou. Vďaka tejto stránke môžete mať podrobný prehľad o aktuálnom priebehu ich putovania. A v prípade záujmu pripojiť sa k nim, ich môžete kedykoľvek kontaktovať.

Rádio Rebeca bude po celý čas s Matejom a Jankou v úzkom kontakte. V priebehu ich cesty im budeme priebežne v živom vysielaní telefonovať, aby sa s nami podelili o svoje zážitky. Dovtedy im želáme šťastnú cestu.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Erika Jurinova, Turistická sezóna 2022 klope na dvere! Čo môže náš kraj ponúknuť svojim návštevníkom?

Turistická sezóna 2022 klope na dvere! Čo môže náš kraj ponúknuť svojim návštevníkom?

Čím všetkým láka návštevníkov Žilinský kraj? Jedným z lákadiel je určite príroda, no máme tu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *