, Ruža v domácom zápase suverénnym víťazom

Ruža v domácom zápase suverénnym víťazom

V druhom kole Fortuna ligy privítal Ružomberok na svojom trávniku Senicu.

MFK Ružomberok: Macík – P. Maslo, J. Maslo, D. Kružliak – Daniel (75. Kunca), Sapara (C) (65. Takáč), Qose, Kostadinov – Gerec, Haskič (65. Gal Andrezly), Lačný

FK Senica: Plach – Medvěděv, Ranko (C), Podhorin, Otrísal – Richtárech, Červeňák – Martišiak (61. Reľovský, 84. Krč), M. Rigo, Kováč (61. Kosorín) – Ďuriš

Góly: 26. a 43. D. Kružliak (druhý z 11m), 58. Haskić, 74. Lačný

Žlté karty: 45+1. Kostadinov, 87. Kunca – 15. Podhorin, 23. Otrísal, 43. Ranko

Červená karta: 23. Podhorin (po druhej žltej)

Rozhodovali: Ochotnický – Hancko, Hrmo

Diváci: 1394

KOMENTÁR

Do súboja dvoch tímov, ktoré v prvom kole prehrali zhodne 1:2, mali aktívnejší vstup Liptáci. V 10. minúte preveril súperovho gólmana pokusom z ťažkého uhla Daniel. O dve minúty bol Plach znova na mieste, keď nie veľmi razantne vystrelil Kostadinov. V 18. minúte zahrával Sapara priamy kop a senický brankár si po jeho strele pripísal ďalší úspešný zákrok. O päť minút neskôr dostal druhú žltú a následne aj červenú kartu Podhorin a presilovú hru využil už v 26. minúte krížnou strelou Kružliak – 1:0. Už po chvíli sa mohli Ružomberčania tešiť znova, keď Kostadinov našiel prihrávkou Lačného, no jeho nožničky vyrazil brankár pred seba a po následnom faule na Kostadinova prišiel pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Lačný, no minul svätyňu tímu zo Záhoria. Hostí tento moment posilnil a vzápätí musel Macík vyrážať z horného rohu svojej brány Martišiakovu hlavičku. Domáci tím však nezostal dlho otrasený. V 38. minúte poslal Sapara pekný center do domácej šestnástky, no Lačný ho tesne minul. Už po minúte našiel Daniel vo veľkom vápne Haskića a jeho strelu vyrazil Plach. Dve minúty pred koncom prvého polčasu získali Liptáci druhý pokutový kop, ktorý bez problémov premenil Kružliak a pripísal si druhý presný zásah v stretnutí – 2:0.

Podobne, ako v prvom polčase, aj v druhom dejstve diktovalo tempo domáce mužstvo. V 56. minúte ešte Sapara z priameho kopu tesne minul bránu, no po dvoch minútach našiel Daniel v päťke Haskića a ten pohotovo upratal loptu do siete, vďaka čomu si otvoril gólový účet v oranžovom drese – 3:0. Ružomberský tlak neoslaboval a futbalisti spod Čebraťa sa naďalej snažili zveľadiť svoj náskok. Napokon sa im to podarilo v 74. minúte, kedy Takáčov center z ľavého krídla dopravil do siete Lačný – 4:0. Liptáci svojho súpera držali väčšinu času na jeho polovici, no ďalší presný zásah už neprišiel. Po záverečnom hvizde sa mohla Ruža tešiť zo zaslúženého víťazstva.

OHLASY TRÉNEROV

Norbert Hrnčár (tréner Ružomberka): „Z našej strany to bol profesionálny výkon. Chalani hrali s chuťou, futbal ich bavil a myslím, že mohol baviť aj divákov. Takže my sme spokojní a poviem pravdu, po náročnom zápase v Evertone, aj ceste nazad, kedy to bolo extrémne náročné, aj ten návrat, sme ten zápas zvládli k úplnej spokojnosti. Sme radi a môžeme sa chystať na štvrtkový veľký zápas s Evertonom tu na domácej pôde. Som rád, že sme naozaj boli schopní preladiť z Európskej ligy na tú ligovú nôtu a zápas bol zvládnutý tak, ako sme si predstavovali.“

Ivan Vrabec (tréner Senice): „Myslím si, že všetci čo tu sedíte a čo sme boli na futbale, videli realitu, kde sa Senica momentálne nachádza. Je to veľmi ťažké, veľmi ťažko sa budeme z toho dostávať. Čo sa týka zápasu, začiatok z našej strany nebol najhorší. Kým sme boli v plnej sile, myslím si, že sme zvládali taktické pokyny. Po vylúčení už bolo jedno mužstvo, ktoré si vypracovalo veľké množstvo šancí. Pre nás je výsledok 4:0 ešte prijateľný. Asi od 55. minúty som tŕpol na lavičke a sledoval som čas jedným okom, aby sa zápas skončil. Určite takto by sa futbal nemal hrať a nemal by sa uberať týmto smerom. Je to hra, mali by sme mať z toho radosť a my z toho radosť teraz nemáme. Ťažko sa mi k tomuto teraz vyjadruje. Pracujem s hráčmi, ktorí pri všetkej skromnosti, niektorí nemajú ani na druhú ligu, ale sú tam aj hráči, ktorých obdivujem a ktorí šľapali do konca. Je ich málo, ale sú to ligoví hráči. Pokiaľ nedoplníme toto mužstvo nehovorím piatimi hráčmi, my potrebujeme desať hráčov, aby bola konkurencia, tak sa budeme trápiť.“

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …